בג"ץ דן שוב בחוק יסוד והורה למדינה: נמקו חוקיות דחיית אישור התקציב - 0404
בג

בג"ץ דן שוב בחוק יסוד והורה למדינה: נמקו חוקיות דחיית אישור התקציב

בג"ץ הוציא היום (שלישי) צו על תנאי המורה לממשלה ולכנסת לנמק את חוקיות דחיית אישור תקציב המדינה. בנוסף קבעו שופטי העליון דיון בהרכב מורחב של תשעה שופטים. מדובר בחוק יסוד שני, בתוך זמן קצר, בו דן בג"ץ ומוציא צו על תנאי לאחר שנקט במהלך דומה בעתירה נגד סעיף ראש הממשלה החלופי שבהסכם הקואליציוני בין הליכוד לכחול לבן.

דחיית התקציב, לפני כחודשים, איפשרה כזכור את המשך קיום הממשלה ומנעה בחירות בעיצומו של המשבר הקורונה, למרות שלא הושגו הסכמות סביב נושא העברת התקציב.

ח"כ אריאל קלנר מהליכוד התייחס לדיון בבג"ץ: "בג"ץ מנסה לעבוד בצורה מתוחכמת. עכשיו לא פוסל חוק יסוד אבל מכשיר את התערבות בעתיד. אז זהו, שאת הסיפורים האלה, אתם בבג"ץ יכולים לספר לניסנקורן ולמפלגתו הגוססת. בקרוב מאוד נחזיר אתכם למקומכם הטיבעי. בסוף תהיה כאן דמוקרטיה".

גם ח"כ שלמה קרעי מהליכוד התייחס להתערבות בגץ בדחיית התקציב ולעצם הדיון בחוק יסוד: "מי מוכן לבדוק האם לא נעשה שימוש לרעה בסמכות השיפוטית של בג"צ??? השתגעתם שם בהיכל הצדק? מי הפך אתכם לרשות על? מנין אתם שואבים סמכויות אם לא משימוש שגוי בחקיקת יסוד בשנות ה-90?

חייבים ללכת לבחירות בהקדם. אין ברירה אחרת. העם חייב להחליט מי ישלוט כאן, נבחריו בכנסת ובממשלה או בג"צ".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com