הותר לפרסום: ההרוגים בהתרסקות המטוס הם טייס קרב במילואים וצוער - 0404
הותר לפרסום: ההרוגים בהתרסקות המטוס הם טייס קרב במילואים וצוער

הותר לפרסום: ההרוגים בהתרסקות המטוס הם טייס קרב במילואים וצוער

הותר לפרסום כי המטוס הקל שהתרסק הבוקר (שלישי) בשטח פתוח בדרום הארץ, שייך לחיל האוויר. באירוע נהרגו מדריך וחניך מבית הספר לטיסה. נסיבות האירוע בבדיקה.

האירוע התרחש סביב השעה 11:30, מטוס מסוג סנונית של ביה"ס לטיסה התרסק בשטח פתוח על יד קיבוץ משמר הנגב. ההתרסקות התרחשה כחלק מטיסת אימונים במסגרת ההכשרה של קורס טיס.

בהתרסקות נהרגו מדריך הטיסה, רס"ן במילואים, אשר השתחרר משירות קבע לאחרונה. ההרוג השני הוא חניך בקורס שהיה בשלב המכין בו מבוצעות טיסות מיון ("צ'ק 15" או "צ'ק סנונית"), 4 חודשים אל תוך הקורס.

לאירוע הוקפצו לוחמי 669, כוחות מד"א וכב"א. בצה"ל לא יודעים בשלב זה להצביע אם מדובר בתקלה טכנית, טעות אנוש או סיבה אחרת. בצה"ל מציינים כי ככל הנראה לא היה שיח בקשר בין המטוס למגדל. תנאי מזג האוויר היו טובים.

אחזקת מטוסי הסנונית מבוצעת ע"י חברת אלביט בתיאום עם צה"ל, אלביט תהיה שותפה באופן מלא בתחקיר האירוע.

מפקד חיל האויר כינס את כל הנוגעים באירוע והנחה על עצירת טיסות האימונים וההכשרה בחיל האוויר מ-16:00 היום אחה"צ עד להודעה חדשה כצעד נקיטת משנה זהירות. בנוסף, מינה מפקד חיל האויר צוות מומחים חילי שיתחקר את האירוע בראשו אלוף-משנה.

הפעילות המבצעית של חיל האויר נמשכת כסדרה. 

ב-2008 קרה אירוע דומה בו נהרג מדריך טיסה ופרח טיס, מאז ועד עכשיו לא התרחשו תאונות קטלניות באימון.

הודעות נמסרו למשפחות.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]