הורים שכולים על החלטת הנגבי: ״מודים על הקמת ועדת בדיקה בעניין האסון בנחל צפית״ - 0404
הורים שכולים על החלטת הנגבי: ״מודים על הקמת ועדת בדיקה בעניין האסון בנחל צפית״ שלמה מור, חדשות 0404

הורים שכולים על החלטת הנגבי: ״מודים על הקמת ועדת בדיקה בעניין האסון בנחל צפית״

שר ההתיישבות צחי הנגבי הודיע היום (שלישי) על החלטתו, כשר הממונה על המכינות הקדם צבאיות, להקים ועדת בדיקה ממשלתית לבחינת הדרכים למניעת אסונות דוגמת האסון בנחל צפית.

בשיטפון שאירע בנחל צפית באפריל 2018 נספו 10 חניכים ומועמדים בטיול גיבוש של מכינת ״בני ציון״ בת״א, 9 נערות ונער.

השר צחי הנגבי: ״מפעל המכינות הוא מיזם ישראלי ייחודי מופלא, שמכשיר את דור העתיד שלנו למעורבות חברתית, לפיקוד בצה״ל ולהובלה לאומית. חובתי כשר הממונה לוודא שלעולם לא נדע עוד אסונות מחרידים כזה שהיכה בנו בנחל צפית. אף ששנתיים וחצי חלפו מאז, טרם גובשו כללי ברזל מחייבים שעל פיהם תתקיים הפעילות במכינות. אני מודה ליו״ר הועדה כב׳ השופטת וסרקרוג ולחברי הועדה אלמוג ונעים על נכונותם ליטול על שכמם אתגר זה.

הועדה תיהנה מסמכות רחבה לעצב את תחומי חקירתה, ואני משוכנע שתוצרי עבודתה יצילו חיים, ויעצימו את ביטחונם של ההורים במכינות כגופים שמסוגלים לשאת באחריות הכבדה לשלום בנותיהם ובניהם במלוא המחויבות, המשמעת וההקפדה״.

הוריהם השכולים של הילדים שנהרגו באסון מכינת בני ציון בנחל צפית מסרו: ״אנו מברכים ומודים לשר לענייני התיישבות, חה״כ צחי הנגבי על החלטתו להקים ועדת בדיקה ממשלתית בראשות שופט בדימוס לבחינה מערכתית של הנסיבות שהובילו למות ילדינו באותו יום ארור.

אין החלטה מוצדקת מזו ותקוותנו שבירור וחקירת כל הגורמים הרלבנטיים אשר הפקירו משך שנים את הפיקוח על עולם המכינות הקדם צבאיות, יקדמו את ההסדרה הנדרשת ויימנעו את האסון הבא. את הילדים שלנו לא ניתן להחזיר לחיים אבל אנחנו מבטיחים שלא ננוח ולא נשקוט, ונמשיך לעשות כמיטב יכולתנו לשמור על הילדים שלכם.

אנו מודים לעורכת הדין אפרת רייטן ממשרד גולדפרב זליגמן שמלווה אותנו מאז האסון 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע. התמיכה והעזרה של אפרת הובילה גם להצלחה בהקמת ועדה חשובה זו״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]