ח"כ השכל עונה לשמאל הקיצוני: "השוואת הצעת החוק שלי למשטר הנאצי - עוול מוסרי ובורות עמוקה" - 0404
ח דוברות הכנסת

ח"כ השכל עונה לשמאל הקיצוני: "השוואת הצעת החוק שלי למשטר הנאצי – עוול מוסרי ובורות עמוקה"

בעקבות מתקפת הרשת של השמאל הקיצוני על הצעת החוק שהגישה ח"כ שרן השכל לצמצום זכות העמידה, היום (שלישי) הגיבה יוזמת החוק בפוסט נוקב על ההשוואה בין הצעתה לפעולות המשטר הנאצי, והפריכה את הטענות.

חה"כ השכל כתבה: "כשאני רואה כיצד מזלזלים בזכר השואה ובלקחים שנלמדו מהזוועות שהתרחשו, זוועות בהן נרצחה חלק ממשפחתי, אני לא מסוגלת לעבור על כך לסדר היום.

ההשוואות הבלתי-פוסקות לנאציזם ולפשיזם לוקות לא רק בפגם מוסרי, אלא בעיקר בבורות עמוקה.

בגרמניה הנאצית מערכת המשפט בוטלה בפועל עקב חוק ההסמכה, שהועבר ברייכסטאג באמצעות איומים בכוח ע"י השלטון הנאצי, תוך מניעת הצבעה של רבים ממתנגדיהם בפרלמנט.

איש לא עתר לבתי המשפט נגד החקיקה הנאצית ומערכת המשפט הגרמנית גם לא גילתה התנגדות מיוחדת, למרות שהיו לה סמכויות משמעותיות, כולל העמדה של ראשי המדינה לדין על הפרת סעיפי החוקה.

שום בית משפט לא היה מונע את עליית הנאציזם, שכן בשלב הזה הציבור הגרמני נסחף אחרי תורת השנאה המפלצתית הזו.

בין מסכת הרצח, האונס, הביזה והטוטליטריזם שחוו לבין הדיון המתקיים גם היום במדינות הדמוקרטיות לגבי גבולות העמידה בפני בתי משפט אין דבר וחצי דבר".

על הצעת החוק שלה כתבה: "הצעת החוק שלי נועדה להותיר את הדיון הפוליטי במישור הציבורי, ולא לגרור לשם את בתי המשפט.

הפיכת בית המשפט העליון לגוף עליון על שאר הרשויות לא מחזקת את הדמוקרטיה, אלא פוגעת בה, היא שוחקת את האמון הציבורי גם במערכת המשפט וגם במערכת הפוליטית גם יחד.

כל ניסיון לעקוף את החלטת הבוחר היא שחיקת הדמוקרטיה, איזון בין מערכת המשפט לנבחרי הציבור הוא הכרחי לטובת כולנו – ואני לא מתכוונת לוותר על כך לרגע".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]