הסתיים בוחן הפתע של הרמטכ"ל באוגדת עזה: הכוחות תרגלו מגוון תרחישים - 0404
הסתיים בוחן הפתע של הרמטכ

הסתיים בוחן הפתע של הרמטכ"ל באוגדת עזה: הכוחות תרגלו מגוון תרחישים

היום (ראשון) הסתיים בוחן ראש המטה הכללי במתכונת פתע, לבדיקת מוכנות אוגדת עזה לתרחישי חירום ומלחמה.

בתרגיל לקחו חלק כוחות אוגדת עזה ולצדם כוחות נוספים מזרוע האוויר והחלל, זרוע הים, אגף התקשוב וההגנה בסייבר, אגף המודיעין, קהיליית המודיעין ומשטרת ישראל.

הכוחות תרגלו מגוון תרחישים שכללו בין היתר מענה לאירועים מבצעיים ומתפרצים בגבול. התרגיל בחן את שיתוף הפעולה הבין-ארגוני והרב-זרועי, את ממשקי העבודה בין הכוחות וקבלת ההחלטות באירוע רב ממדי.

במסגרת בוחן הרמטכ"ל תרגלו תרחיש של מתקפת סייבר והשבתת מערכות מבצעיות באוגדה. התרחיש נועד להכין את המפקדים בשטח למלחמה רב-ממדית ובוצע על ידי 'הצוות האדום' של מערך ההגנה בסייבר באגף התקשוב וההגנה בסייבר.

זהו הבוחן החמישי בסדרת בחני הרמטכ"ל המתקיים בכלל צה"ל. התרגיל נקבע כחלק מגרף האימונים השנתי של צה"ל לשנת 2020 והוא נועד לשיפור מוכנות הכוחות להסלמה בזירת דרום.

ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, ניהל את הבוחן מרחוק באמצעות תקשורת צבאית מסווגת. סגן ראש המטה הכללי, אלוף אייל זמיר, הוביל בשטח את ניהול התרגיל, יחד עם אגף המבצעים ויחידת מבקר צה"ל.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]