השר כ"ץ: "הדוח שפורסם ע"י קרן המטבע הבינלאומית הוא הבעת אמון נוספת בכלכלה הישראלית" - 0404
השר כ עדינה ולמן, דוברות הכנסת

השר כ"ץ: "הדוח שפורסם ע"י קרן המטבע הבינלאומית הוא הבעת אמון נוספת בכלכלה הישראלית"

המשלחת השנתית של קרן המטבע הבינלאומית (IMF) בראשות הגב' אווה פטרובה הגישה לשר האוצר ולנגיד בנק ישראל מסמך סיכום עם סיום פגישות המשלחת בארץ. קרן המטבע צפויה לפרסם בחודש דצמבר הקרוב את הדו"ח הסופי על כלכלת ישראל לשנת 2020.

הדו"ח של קרן המטבע הבינלאומית מתאר את תנאי הרקע הכלכליים והחוזק של המשק הישראלי עם הכניסה למשבר ואת צעדי המדיניות שננקטו כדי לתמוך בכלכלה הן על ידי המדיניות הפיסקאלית שהופעלה על ידי משרד האוצר והממשלה, והן על ידי המדיניות המוניטרית שהפעיל בנק ישראל. בנוסף, מתוארים בדוח גם האתגרים העומדים בפני הכלכלה הישראלית בהמשך ההתמודדות עם המשבר ואחריו.

שר האוצר ישראל כ"ץ: "הדוח שפורסם ע"י קרן המטבע הבינלאומית הוא הבעת אמון נוספת בכלכלה הישראלית וביציבותה, זאת לאחר שחברת S&P בחרה להשאיר את דירוג האשראי של מדינת ישראל בדרגת A.A.- מדובר בעדות נוספת להערכה הגדולה שיש לכלכלה הישראלית ולחוזקה בהשוואה בינלאומית, ובניהול המשבר הכלכלי שפרץ עם התפרצות נגיף הקורונה.

הכלכלה הישראלית נכנסה למשבר העולמי כשהיא יציבה, חזקה ומשגשגת – זאת בזכות יסודותיה החזקים. בנוסף לכך, גיבשתי יחד עם גורמי המקצוע במשרד האוצר תוכניות סיוע רחבות היקף, שמסייעות לשכירים, לעצמאיים ולהנעת המשק הישראלי.

נמשיך לגבש יחד עם גורמי המקצוע במשרד האוצר את התקציב לשנת 2021, אותו נביא לאישור הממשלה כבר בחודש דצמבר הקרוב, לצד קידום שורת חוקי הסדרים ורפורמות שיטיבו עם הכלכלה ועם כל אזרח במדינת ישראל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]