"גבול חכם וקטלני": צה"ל החל בפיילוט חדש מבוסס יכולות טכנולוגיות מתקדמות בגבול הרצועה | צפו - 0404
צילום: דובר צה"ל

"גבול חכם וקטלני": צה"ל החל בפיילוט חדש מבוסס יכולות טכנולוגיות מתקדמות בגבול הרצועה | צפו

צה"ל החל לאחרונה פיילוט חדש בשם "גבול חכם וקטלני" בחטיבה הצפונית באוגדת עזה, תוך שיתוף פעולה עם זרוע היבשה, חיל האוויר, אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה והתעשיות הביטחוניות. במסגרת הפיילוט מתנסים כוחותינו בטכניקות קרביות ואמל"ח שונה כדי להגיע למענה המשפר את ביטחון היישובים והכוחות.

הפיילוט נמצא בתהליכים ראשוניים ולאחר התנסות בכלים השונים ופיתוח טכניקות קרביות מותאמות, יוחל על גזרה מתוחמת בחטיבה הצפונית.

מטרת הפיילוט היא להגיע למערכת מבצעית רב ממדית, גמישה ומשתנה, מבוססת יכולות טכנולוגיות מתקדמות, המאפשרות אחיזת שטח מיטבית, עיבוד, מיצוי והנגשת המידע לשם הפיכתו לפעולה מבצעית מהירה וקטלנית, באמצעות סד"כ מבצעי וטכנולוגי, המאפשרת מניעת הישגי אויב ושלילת יכולותיו במרחב הגבול.

בנוסף לפיילוט, בצה"ל הציגו היום (חמישי) תמונות חדשות ופרטים חדשים ממנהרת הטרור שנחשפה על ידי המכשול התת קרקעי ברצועה. מדובר במנהרה בעומק של עשרות מטרים – העמוקה ביותר שנחפרה על ידי ארגון חמאס. בצה"ל העריכו היום כי מערכה נוספת בעזה קרובה מתמיד.

דובר צה"ל

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]