חשיפת מסרוני החנופה והמידע ששלח רוני מאנה לשרה נתניהו | צפו - 0404

חשיפת מסרוני החנופה והמידע ששלח רוני מאנה לשרה נתניהו | צפו

איש העסקים רוני מאנה, מי שהיה מקורב לבני הזוג נתניהו – ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה נתניהו, שינה כיוון בשנים האחרונות. הוא יושב באולפני טלוויזיה מתראיין לרדיו, מצייץ בטוויטר בלי סוף ובעיקר מגדף את בני הזוג נתניהו.

בעבר היה מאנה מקורב מאוד למשפחת נתניהו, הוא אמר שנתניהו הוא ראש הממשלה הטוב ביותר ורצה בקרבתה של שרה נתניהו.

מה גרם לרוני למאנה לשנות את עורו?

בשנת 2013, חש מאנה כי הקשר עם בני הזוג נתניהו כבר לא כתמול שלשום וכי הוא לא אורח רצוי בביתם. מאנה, ניסה פעם אחר פעם, באס אמ אסים וחנופה גדולה, להחזיר את המצב לקדמותו. הוא פרגן פעם אחר פעם לשרה נתניהו, ביקש את קרבתה וסיפר על הסביבה. מאנה, כתב על נפתלי בנט, איילת שקד, נתן אשל, ג׳ודי מוזס, אנשי העסקים גלובוס, עיתונאים שונים ואחרים. הוא ביקש למסור מידע ונדחה פעם אחר פעם. כאשר הבין כי ראש הממשלה ורעייתו אינם מתרגשים מדבריו, הוא הודיע: "תקבלו אותי בצד השני. נגדכם".

 

תכתובת מסרונים שהגיעה לידי חדשות 0404 ונחשפה הערב לראשונה בערוץ 20, בשנים 2013 ו- 2014 בין מאנה לרעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, מציגה לכאורה את פרצופו האמיתי של מאנה:

17.2.2014

״היי שרה, סיפרו לי שרזית ואת נראית נפלא. אני סקרן לראות אותך ואני מאוד מקווה שאת מתגעגעת לימים היפים שלנו. תהי גדולה ותרימי טלפון ונשב לארוחת צהריים עם יין משובח ונשים את כל המשקעים הצידה״.

 

18.2.2014

״למה את לא מתקשרת? אני לא רואה אף אחד שעולה לתקשורת להגן עלייך. איפה כל החברים שלך״?

 

מאנה לא הרפה.

 24.2.2014

 ״ערב טוב. אני מציע לך להיפגש. יש לי כמה דברים חשובים לספר לך. אתם עושים הרבה טעויות וסומכים על אנשים שבוגדים בכם. אתמול הייתי באירוע… ראיתי שם כמה חברות שלך לשעבר וכאלה שמנסות להיות חברות שלך, איך שהן דיברו עלייך. איזה גועל נפש. ויש אצלך שמטעים אותך ומרדימים אותך לגבי אותן נשים. את חייבת לדבר איתי״.

 

מאנה, לא קיבל את מבוקשו והמשיך בחנופה:

1.3.2014

״קראתי אתמול את הכתבה וראיתי את הלוק החדש שלך. נראית כמו דוגמנית וצעירה בעשרים שנה. אני מקווה שביבי לא מודאג, שלא יחזרו אחרייך״.

כמה ימים לאחר מכן הוסיף מאנה וכתב:

״חשבתי שיום הנישואין שלך ושל ביבי ב-13 ואני רואה עכשיו ביומן שזה ב-3 בחודש וזה כבר עבר, אז שיהיה לכם מזל טוב ועוד עשרות שנים ביחד. דרך אגב, את נראית מעולה״.

 

מאנה, ניסה שוב את מזלו וכתב לשרה נתניהו:

14.3.2014

 ״יש לי מידע חשוב מאוד בשבילך, שיעזור לך מאוד ויש לי מידע מאוד חשוב על התארגנות פוליטית שתשלח אתכם לרחוב עזה״.

 

חלפו עוד שלושה ימים ומאנה כבר עבר לאיומים:

 17.3.2014

 ״רק לידיעתך, שלא תקראו על זה בעיתון. אנשי תקשורת בכירים מנסים להפגיש אותי עם בוז׳י הרצוג, כדי שאני אתמוך בו מול ביבי. אני מבין שאתם לא מעוניינים יותר בשרותי – אם אני הולך איתו, זה עד הסוף. ניסיתי לדבר אתכם, אבל התעלמתם. חבל״.

 

יומיים אחר כך, שולח מאנה עוד מסרון:

19.3.2014

 ״ראיתי אתמול את ג׳ודי ובעלה באירוע והיא מתנהגת כמו אשת נשיא לכל דבר. איווט גם היה שם והיא לא עזבה אותו לשנייה. היא עובדת בכל הכוח. היא אמרה לאנשים שהיא תשנה את בית הנשיא. תעשה נורמות חדשות ושאלו אותה מה עם הגברת… אז היא אמרה שעוד מעט היא תהיה היסטוריה״.

 

מאנה המשיך: ״איפה כל החברים שלכם שיודעים להצטלם לטלויזיה כשהם לידך. איפה כל האנשים שאת צריכה אותם. איפה כל הלקקנים. לא היה ולא יהיה לך מישהו שלא פוחד מאף אחד והגנתי עלייך בכל הכוח. עדכנתי את גיל שפר שכל הכתבים מעוניינים שאני אופיע אצלם, אבל אני לא כזה. ביקשו ממני להופיע בפגוש את העיתונות היום. אני לא מבין אתכם. אין טעות שאתם לא עושים״.

 

במועד אחר, מוקדם יותר, כתב מאנה לגב׳ נתניהו: ״כל תל אביב מדברת על זה שג׳ודי מוזס הולכת להיות האישה הראשונה של מדינת ישראל. חברים מספרים שהיא אומרת לכולם שלוחצים עליו להגיש מועמדות והיא עצמה תומכת וכולם שאלו אותה מה שרה תעשה, אז היא אמרה ששרה הופכת מייד לאשה השנייה. הזוג שהרס לכם את כל החיים מאוד מתוחכמים. הם יודעים שהדרך הקצרה להעיף אתכם זה לחבק אתכם. אתמול היא תדרכה עיתונאים נגדכם. אני לא מאמין איך נפלת בפח ואת נותנת לבעלך לעשות את הטעויות לגבי הזוג הזה. אני יודע בוודאות שהיא מתדרכת עיתונאים. יש לי את זה גם מוקלט״.

 

ארבעה ימים אחר כך כתב מאנה:

22.3.2014 

 ״איך יכולת להאמין לסיפורים שנתן אשל המציא עליי עם הפרשה של ליליאן. עורך הדין אומר בפה שלו שאני איימתי עליו. איך יכול להיות שאני הייתי עבד שלה, כשעורך הדין שלה מאשים אותי שאני איימתי עליו… מה עוד צריך להיות שתאמיני שאני לא הייתי בסיפור הזה? מקווה שאת מבינה שלא היה לי יד בעניין… אני מציע שנפגש. יש לי רעיון גדול איך הופכים את כל מה שקרה לבדיחה. תתעלי על עצמך ותרימי טלפון. שרה, אני מציע שביבי ידבר איתי. יש לי רעיון שיעזור לך? השארתי לו הודעה במשרד״.

 

מאנה ממשיך ומפזר מחמאות לשרה נתניהו ומפרגן להופעות של ראש הממשלה נתניהו בטלוויזיה. הוא ממשיך ומנסה לזכות בחברות מחודשת עם בני הזוג וזאת, במקביל למימוש האיומים ששיגר אליהם:

״אני כל הזמן מתפלא על האנשים שהיו סביבך ובזכותכם הם נהיו משהו… שעייה סגל שאל אותי למה אני מלכלך עליכם ואיך יכול להיות שהם זרקו אותך ואתה לא פותח את הפה. איך יכול להיות שאתה נותן להם רעיונות שגיל שפר יעלה לשידור ויפרגן לשרה. אמרתי לו שהחבר הכי טוב שלך, נתן אשל המציא עליי כל מיני סיפורים הזויים ושיקר לשרה כל הזמן, שאני הייתי בצד של ליליאן. האמת, ששעיה, נתן ועוד אחד הפכו להיות שלישיה ויש עוד שלושה אנשים שלא בקשר אתכם שלא אהבו את הראיון שלי בערוץ 10״.

 

והינה עוד מסרון של מאנה:

 25.3.2014

 ״אילו חילקו את פרס ישראל לשיווק, הזוכה הוודאי לשנת 2014 היה שר האוצר, יאיר לפיד. הצעתו לוותר על מע״מ לרוכשי דירה ראשונה הזניקה אותו בחזרה מהשוליים הפוליטיים. זאת כתב מהיום בדה-מרקר – אתם הולכים להפסיד את הבחירות. איך את נותנת לזה יד? איפה האנשים של ביבי? איך הוא נותן ליאיר לפיד את כל הקרדיט, כשביבי היה יכול ויכול להוביל את כל הדבר הזה. אתם לפני התרסקות. אתם לא רואים קדימה. אני קורא בווינט ראיון עם אורי שני. את וביבי לא מבינים איזה מלכודת הם מכינים לכם. הם משתמשים בביבי לאישור התכניות שלהם. יאיר לא מקבל את הקרדיט וביבי זה חותמת גומי. בסוף ביבי יירד, יאיר יעלה ויהיה קשה לכם להשיב את הפער… תגידי לביבי שיתעורר״.

 

בשלב מאוחר יותר שוב איים רוני מאנה, ובמקביל ממשיך לחזר אחרי הזוג נתניהו:

 13.4.2014

 ״לדעתי, עוד שנה בחירות ואתם מפסידים והולכים הביתה ואת יודעת שהניתוחים שלי תמיד היו מדויקים, כמו שחזיתי במדויק את תוצאות הבחירות. יש לי רעיון ענק איך ביבי יכול להביא 40 מנדטים, אבל במצב של היום הליכוד יביא מקסימום 15, 16 מנדטים. אני בטוח שאתם מפסידים את הבחירות הבאות. אפילו מובסים. אני מזכיר לך את שנת 99, זה מה שהולך להיות. אתם תהיו האנשים הכי שנואים בארץ. מה שהשאיר אותי עד היום בשקט זה גיל שפר שישב עליי יום יום ומכיוון שגיל הלך, אני שוקל לחבור למישהו אחר ואז אני אגיד את כל מה שאני חושב. אני לא שוכח איך תפרתם אותי במס הכנסה, איך המצאתם עליי שאני הייתי אחרי ליליאן ואתם יודעים שזה שקר גס. הייתי נאמן לכם כמו כלב עשר שנים ומה החזרתם לי בהכפשות ולכלוכים. מזל שהצלחתי ברוך ה׳ בלי עזרה של אף אחד. אני בונה היום עשרה בניינים במיליארדי שקלים, אבל אתם לא אוהבים ספרדים. זה אתם. אל תתפלאי שיום אחד תפתחי את הטלוויזיה ותראי אותי במלוא כוחי, ואני יודע להופיע ותשמעו את כל מה שאני חושב עליכם״.

 

בהמשך כותב רוני מאנה: לשרה נתניהו כי עומדת להתפרסם עליה כתבה לא נעימה ומבהיר ״אני מבין שיש לך דובר חדש…. מאוחר יותר הוא כותב לשרה: ״אני מבין שרצת לספר לניר חפץ על מה שכתבתי לך. לא אכפת לי. כל התקשורת יושבת עליי לספר להם מי זאת שרה נתניהו. עד היום שמרתי עלייך וחבל שאת מלכלכת עליי״.

 מאנה, כתב באותו החודש לשרה נתניהו כי קרא ראיון בעיתון גלובס ונדהם מדבריה של לאה גלובוס: ״לאה גלובוס באה חשבון עם התקשורת בעקבות מעצר בעלה בחשד להעלמת מס וכל היא אומרת – דיברתי עם שרה נתניהו ביום הפרסום ושאלתי איך היא עומדת ברוע הזה ובפרסום המושחת. היא ענתה שהיא לא קוראת עיתונים ולא רואה טלוויזיה. יקירתי, היא הוציאה אותך לא טוב, מנותקת מהמציאות וכאילו את תומכת בה. כל זה כדי שהרשויות יראו שהיא חברה שלך ואולי יניחו לה. בקיצור משתמשת בך. היא יושבת פעמיים בשבוע בצהריים בטורקיז עם כמה חברות שהן לא בדיוק מחבבות אותך״.

 בעשרים ושמונה ביוני כותב מאנה:

28.6.2014

 ״היו אצלי שני עיתונאים בכירים שאני מכיר והם עושים עלייך כתבה איומה. הם אמרו לי מי המדליף, מי נותן להם את החומרים עלייך״.

4.7.2014

 ״אחרי כל כך הרבה דברים שהמשפחה שלי עשתה בשבילך, חשבתי שתהי אנושית ותתקשרי להגיד מזל טוב. אל תתפלאי שלא אוהבים אותך… ניסיתי להיות בסדר איתך״.

 

כחודשיים לאחר מכן, מאנה אינו מפסיק: 

9.9.2014

 ״בוקר טוב לגברת הראשונה. ראיתי את הפרסומים של החגיגות של האיש הכי ישר במדינה יורם גלובוס יחד עם ג׳ודי ואיתך. אני נדהם מהשיא החדש בצביעות, אחרי ים של הכפשות אישיות הכי קשות שהיו בניכן והצעקות שלך על אנשים שהעזו להיות בקשר איתם, לראות עכשיו איך אתן מתחבקות ומשבחות זו את זו, בעוד שאת החברים שלך את ממשיכה להשמיץ… מה לא עברתי כדי להגן עלייך ולראות את התמונות שלך מגיעה למסיבה של האנשים שלא סובלים אותך, שאמרו לכל המדינה שאת משוגעת, שאת לא נורמלית, שאת זורקת נעליים ועוד סיפורים הרבה יותר כבדים ועמדתי לבד מול כולם כדי להגן עלייך… שאנחנו עמדנו בשמש בהלוויה של אבא שלך ז״ל, ג׳ודי ולאה אכלו ושתו באותו זמן במסעדה מפוארת את ארוחת הגורמה ואנחנו עמדנו לצידך עם הכאב הגדול שלך. איך יכול להיות שמי שעשה לך רצח אופי למעלה מחמש עשרה שנה, את עומדת ומצטלמת ומתחבקת איתו? בושה וחרפה״.

מאנה המשיך לחזר ולהתחנף: 

12.10.2014

 ״עברתי משרד – שמונה מאות מטר. הכי יפה במדינה… התמונה שלך תלויה על הקיר וכל מי שנכנס רואה את התמונה. כולם מתלהבים. עשרה אנשים מעוניינים לקנות אותה. אחד הציע 30 אלף שקל אני נשבע לך, וזה רק עולה״.

 

20.10.2014

  ״שרל׳ה, עליתי לקברו של הצדיק והחכם והסופר שמואל בן ארצי ז״ל. תהי חזקה״.

 

יומיים אחר כך:

 22.10.2014

״תמסרי לביבי מזל טוב. ניסיתי לדבר איתו אתמול אבל אני מבין שאת חוסמת כל גישה אליכם. אני מבין שלגיל שפר אין עניין שאנחנו נדבר ונסדר את הברוגז האידיוטי. מאמי, אני פורח. בחיים לא היה לי טוב כמו היום. זה מציק לי שרימו אותך לאורך כל הדרך… אנחנו חייבים לשבת את ואני. תרימי טלפון כמו גדולה, נלך נשב במסעדה טובה, נשתה יין משובח, אוכל טוב, חיבוק והכל מאחורינו״.

 

לאורך הודעותיו של מאנה, הוא כותב על אנשים שונים, בין השאר גם על נפתלי בנט ועל איילת שקד. מאנה, כתב גם על כמה מאלה הנחשבים היום לידידיו – ידידים שלא יודעים מה דאג לרוץ ולספר עליהם ולעיתים, כפי שהבהיר – אף להחזיק בהקלטה.

 

בין השאר כתב מאנה בהתייחסו למי שהיה יועצו של נתניהו ונחשב מקורב לראשי ימינה: ״היום נפגשתי עם שלום שלמה והוא סיפר לי שהנוכל מצלצל ומתחנף לנפתלי בנט והוא מצחקק עליך״.

 

5.11.2014

 ״אם חשבת ששכחתי את יום הולדתך, אז זה כמו שאני אשכח את יום הולדתי. היום הוצאתי מהארון את הדיסק של יום ההולדת שלך בגיל חמישים ונזכרתי בימים הטובים שלנו. אי אפשר להפסיק לאהוב – מאחל לך מזל טוב, בריאות, תמשיכי להראות טוב והמון אושר״.

להודעה הזאת השיבה הגב׳ נתניהו במילים: ״תודה רבה״.

 

מסכת מסרוני החנופה של מאנה לבני הזוג נתניהו שהוצגה כאן היא חלק קטן מההתכתבויות שיש בידנו, הם חושפים איפוא מה מניע אותו בשנים האחרונות לכאורה להשמיץ ולגדף אותם בכל הזדמנות ובעיקר חושפים את פרצופו האמיתי של איש העסקים רוני מאנה.

מטעמו של רוני מאנה נמסר בתגובה: ״ניסיונכם  להטיל דופי ברוני מאנה, איש עסקים מצליח מהמובילים בענף הנדל״ן בישראל מזה כשלושים שנה, והכול על מנת לרצות את בלפור כדרככם ערב ערב –  לא יצלח. מר מאנה אכן היה חבר קרוב של  משפחת נתניהו, וכמנהגו עם חברים, נתן להם את הלב והנשמה, הרעיף עליהם מתנות וכסף ופעל רבות כדי לשמר את החברות. רוני אף פעם לא ביקש לעצמו כלום. לתומו הוא חשב שזו חברות אמת, בלי אינטרסים. לצערו הרב, מרגע שנתניהו נבחר להיות ראש ממשלה, הם הפכו את עורם, התנהגו בהתנשאות ובניכור, והחזירו רעה תחת טובה. התנהגות זו לא הייתה מדאיגה את מר מאנה, שעטוף בחברים טובים רבים ובמשפחה נהדרת וברוך השם אינו זקוק לראש הממשלה, אשתו ובנו, אילולא שרה ויאיר היו מתערבים, בוחשים ומשפיעים על ענייני המדינה ומזיקים יומיום לעתיד ילדינו״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]