ארגון חוננו: "בית המחבל שרצח את הרב אוחיון ז"ל נבנה מחדש" | גורמים בצה"ל: "פייק" - 0404
ארגון חוננו: באדיבות המשפחה

ארגון חוננו: "בית המחבל שרצח את הרב אוחיון ז"ל נבנה מחדש" | גורמים בצה"ל: "פייק"

ביתו של המחבל שרצח את הרב שי אוחיון הי"ד נבנה בימים אלו מחדש, כך עולה מפרסומים ברשתות החברתיות של הכפר רוג'ייב בו הוא מתגורר. בעקבות כך פנה אתמול (שלישי) עו"ד חיים בלייכר מארגון "חוננו" בשם משפחתו של הרב, בדרישה להרוס את הבית ולעצור את כל הפעילים והשותפים לבנייה.

במכתב שנשלח לאלוף הפיקד תמיר ידעי, נכתב כי "בתאריך 26.8.20 נרצח הקדוש הרב שי אוחיון הי"ד ב"דם קר", בעיר פתח תקווה, עלי ידי מחבל בן עוולה. בתאריך 02.11.20 הרס צה"ל את בית המחבל במטרה להרתיע ולמנוע פעילות טרור. היום דווח באמצעי התקשורת על בניית בית המחבל מחדש על ידי פעילים איסלמיים. בניית בית חדש ומפואר עבור המחבל על ידי התומכים במעשיו הינה עידוד ותמיכה בטרור, ויש לעצור את העוסקים בכך".

עוד הוסיף בלייכר כי "דברים אלו נכונים בכל התארגנות למען מחבל ומשפחתו בשל מעשי המחבל, קל וחומר כשבניית בית המחבל נעשית בשטח הבית שנהרס בידי כוחות צה"ל. בניית בית למחבל ומשפחתו הינה מגה תמיכה מפורשת בטרור ועידוד לביצוע מעשים אלו".

בהמשך המכתב דרש מאלוף פיקוד המרכז לפעול כנגד האנשים המעורבים במעשה: "יש לפעול כנגד המממנים והפועלים העוסקים בבנייה כ"פעילי טרור" וכן לפעול כנגד הבנייה כפעילות טרור. יש לעצור, להחרים ולהרוס מידית את כל התשתית הטרוריסטית הנ"ל".

לסיום התריע על הצורך החשוב בתגובת צה"ל כנגד תמיכה בטרור: "אנו מתריעים כי הימנעות וחידלון מול התמיכה בטרור עלולה להביא עלינו חרפה ופיגועים קשים עשרת מונים".

בתגובה מסר עו"ד בלייכר: "בניית בית למחבל הינו חלק אינטגרלי ממכונת הטרור המופעלת כנגדנו. אנו דורשים מלחמה עיקשת ונחושה בטרור הכוללת מעצר וענישה של תומכי וסייעני הטרור. אנו מצפים שצה"ל יפגין אפס סבלנות כלפי אותם מעודדי טרור ולא רק יסתפק בלהרוס את המבנה שבונים אלא יביא למאסר פעילי הטרור".

מגורמים בצה"ל נמסר בתגובה להודעת "חוננו" כי מדובר בפייק, וזה הוא אינו אותו הבית.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]