בתגובה להנחת המטענים בגבול: כוחותינו מחיל האוויר תקפו מטרות טרור בשטח סוריה - 3 מחבלים סורים חוסלו - 0404
בתגובה להנחת המטענים בגבול: כוחותינו מחיל האוויר תקפו מטרות טרור בשטח סוריה – 3 מחבלים סורים חוסלו תקשורת ערבית

בתגובה להנחת המטענים בגבול: כוחותינו מחיל האוויר תקפו מטרות טרור בשטח סוריה – 3 מחבלים סורים חוסלו

כוחותינו מחיל האוויר תקפו הלילה (רביעי) מטרות טרור בשטח סוריה, השייכות לכוח קודס האיראני ולצבא הסורי, זאת בתגובה לחשיפת המטענים בסמוך לגבול. בין שמונת היעדים של חיל האוויר, היו מגורי בכירים ומפקדה ראשית של הכוחות האיראניים באזור דמשק, וכן סוללות טילי קרקע-אוויר.

מצה״ל נמסר: ״התקיפה בוצעה בתגובה להנחת זירת המטענים סמוך לגדר הגבול עם סוריה בשטח ישראל, על ידי חוליה סורית שפעלה בהכוונה איראנית. חשיפת זירת המטענים, מהווה הוכחה נוספת לפעילות ההתבססות הממושכת של איראן בסוריה.
 
צה"ל רואה במשטר הסורי אחראי לכל פעולה הנעשית משטחו וימשיך לפעול ככל שיידרש למיגור ההתבססות האיראנית בסוריה המהווה סיכון ליציבות הביטחונית במרחב. צה"ל שומר על מוכנות גבוהה והיערכות לכל תרחיש״.

‏בנוסף, דובר צה״ל תא״ל הדי זילברמן, אמר הבוקר: ״אנחנו משלימים הלילה בהצלחה תקיפה של מטרות בסוריה. המטרות מתחלקות לשני סוגים: מטרות של כוח קודס ומטרות של צבא סוריה. חשפנו אתמול זירת מטענים״. עוד מסר דובר צה"ל כי, ״ביממה האחרונה כיפת ברזל תוגברה בצפון, אנו בהיערכות להמשך".

סוכנות הידיעות הסורית "סאנא" עדכנה כי בתקיפת חיל האוויר בדמשק חוסלו 3 מחבלים סורים ונפצע אחד נוסף. 

דובר צה״ל

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]