ח"כ קלנר בכנס מפעל ההתיישבות: "למרות אי הוודאות בנוגע לארה"ב - לא חשוב מה יאמרו הגויים, חשוב מה יעשו היהודים" - 0404
ח

ח"כ קלנר בכנס מפעל ההתיישבות: "למרות אי הוודאות בנוגע לארה"ב – לא חשוב מה יאמרו הגויים, חשוב מה יעשו היהודים"

כנס "מפעל ההתיישבות – דווקא עכשיו" בראשותו של חבר הכנסת אריאל קלנר התקיים היום (שלישי) במשכן הכנסת.

השר יריב לוין פתח את הכנס ואמר: "בנושא ההתיישבות צריך לעשות מה שאפשר עכשיו, זה הזמן. אין טעם לחכות. בכנסת נמצא פתרונות כדי להוביל ולכנס את המערכות להגן על שטחי C. ישנה סוגיית הכבישים, אם לא יהיה תקציב מדינה צריך לחשוב איך לייצר פתרונות מדיניים. מדובר בצורך חיוני למי שגר כיום בהתיישבות. מדובר באתגרים שיש לפתור עכשיו! ודווקא עכשיו".

חה"כ אריאל קלנר, יוזם הכנס, אמר: "הגיע הזמן שחוק ההתנתקות יעבור מן העולם. חשוב לזכור, למרות אי הוודאות בנוגע לארה"ב – לא חשוב מה יאמרו הגויים, חשוב מה יעשו היהודים.

לפנינו 3 אתגרים: 1. המירוץ למיליון – הגעה למיליון תושבים ביהודה ושומרון בהקדם האפשרי.
2. מאבק על שטחי המולדת המכונים שטחי C.
3. המאבק מול המשפטיזציה שמצרה את צעדי ההתיישבות".

השר זאב אלקין בירך על קיום הכנס ואמר: "אנו נמצאים בתקופת מעבר, רק לפני חצי שנה היינו בציפייה שנושא הריבונות יתממש בקרוב – לצערי זה לא המצב. בעקבות שינוי בעמדת הממשל בארה"ב המציאות השתנתה.

עלינו להמשיך בשני מישורים: להמשיך את השיח בנושא הריבונות כתפיסת העולם של הימין. במקביל יש להבין את התקופה בה אנו נמצאים; יש לנו עוד חודשים של ממשל טראמפ ואנו לא יודעים מה יהיה עם הממשל החדש. מקווה שלא נחזור למדיניות אובמה, אבל אני כן צופה לנו אתגרים.

לכן יש לחשוב מה ניתן לקדם בתקופה הקרובה מבחינת תשתיות, הסדרה, חינוך לחיזוק ההתיישבות ויצירת עובדות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]