ישראל מסייעת לגואטמלה, הונדורס ופנמה שנפגעו מהוריקן ETA - 0404
ישראל מסייעת לגואטמלה, הונדורס ופנמה שנפגעו מהוריקן ETA משרד החוץ

ישראל מסייעת לגואטמלה, הונדורס ופנמה שנפגעו מהוריקן ETA

מדינת ישראל נענתה בחיוב לבקשת ידידותיה גואטמלה, הונדורס ופנמה שפנו אליה בבקשה לסיוע הומניטרי להתמודדות עם הנזקים הקשים כתוצאה מסופת ההוריקן ETA שפקדה את מרכז אמריקה. הסופה וספיחיה גרמו לפגיעה חמורה במדינות האזור, לנזקים עצומים בתשתיות כבישים ובחקלאות, למאות הרוגים בשיטפונות ולאלפי פליטים. מדובר באסון בסדר גודל שלא ידע האזור מאז הוריקן Mitch בשנת 1998.

שגריר ישראל בגואטמלה והונדורס, מתניה כהן: "ישראל לא שוכחת את בעלות בריתה ובטח שלא בימי משבר". השגריר ביקר בעיר פוארטו באריוס במזרח גואטמלה, אזור שניזוק באופן קשה מהסופה, וחילק לתושבים ציוד סיוע הומניטרי הכולל ציוד חירום לרבות ערכות עזרה ראשונה, מזון יבש, מים, מוצרי הגיינה, שמיכות ועוד תרומת משרד החוץ.

בהונדורס, בה יותר מאלף משפחות איבדו את בתיהן, התבצעה חלוקה של מאות חבילות בגדים וכלי עבודה למשפחות נפגעי ההוריקן באזור סן פדרו סולה, על ידי מנהל המשרד לשיתוף פעולה של ישראל בטגוסיגלפה.

שגריר ישראל בפנמה, רדא מנסור, השתתף בטקס מרגש במעמד הגברת הראשונה של פנמה, Yazmín Colón de Cortizo, בו העניק תרומת סיוע הומניטרי נרחבת של 10 טון מזון ארוז, אבקת חלב וציון מיגון מקורונה לאזרחי המדינה נפגעי הסופה. רדא מנסור: "תרומה זו מסמלת את קרבתן של שתי המדינות, חשוב לנו מאוד לתמוך באחיותינו ובאחינו הפנמנים בעת זו בה משפחות רבות נפגעו".

משרד החוץ

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]