בג"ץ בצו על תנאי לרה"מ: נמק מדוע הסדר ניגוד העניינים של היועמ"ש לא מחייב אותך - 0404
בג אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

בג"ץ בצו על תנאי לרה"מ: נמק מדוע הסדר ניגוד העניינים של היועמ"ש לא מחייב אותך

‏בג"ץ הודיע היום (שלישי) באמצעות צו על תנאי לראש הממשלה בנימין נתניהו, כי עליו לנמק בתוך חודש "מדוע הסדר ניגוד העניינים שקבע היועמ"ש לא מחייב אותך ולא ניתנה בסמכות כפי שאתה טוען".

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט כתב בשבוע שעבר כי למרות טענות ראש הממשלה – הסדר ניגוד העניינים שנערך לו מחייב אותו על כל חלקיו. זאת, במסגרת תשובתו לבג"ץ בעתירות הנוגעות להסדר, ולאור העמדה שהגיש רה"מ, ובה כפר בסמכותו של היועץ לגבש עבורו הסדר ניגוד עניינים, ואף התנגד לחלק מסעיפי ההסדר שגיבש היועץ.

רה"מ טען בתשובתו לבג"ץ כי הוא מסכים וולנטרית לקבל עליו חלק מהמגבלות שנקבעו בהסדר. אך היועמ"ש השיב כי חוות דעתו היא מחייבת "ואינה בגדר המלצה בלבד". עוד נכתב בחוות הדעת כי "תחולת המגבלות הנגזרות מחוות דעתו של היועמ"ש ביחס לניגוד עניינים, אינה תלויה ברצונו הטוב של בעל התפקיד, מטעמי נראות או טעמים וולונטריים אחרים, אלא מתחייבת מכוח פרשנותו של הדין על ידי היועמ"ש".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]