חודשה ההתיישבות היהודית ביישוב שא-נור בצפון השומרון. ח״כ קלנר: ״חוק ההתנתקות הוא חרפה״ | צפו - 0404
צילום: שריה דיאמנט

חודשה ההתיישבות היהודית ביישוב שא-נור בצפון השומרון. ח״כ קלנר: ״חוק ההתנתקות הוא חרפה״ | צפו

חוזרים הביתה. במבצע לילי חודשה הלילה (שלישי) ההתיישבות היהודית ביישוב שא-נור בצפון השומרון. כ-100 מתיישבים, משפחות, נשים וילדים מלווים בח"כ אריאל קלנר ממפלגת הליכוד שבו הלילה למצודה ביישוב והצהירו כי, בכוונתם לחדש את ההתיישבות היהודית ביישוב, אשר פונה בגרוש (תוכנית ההתנתקות) מצפון השומרון.

בעקבות העלייה של חברי הגרעין לשא-נור, פנה ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, אשר גורש מהמקום בתוכנית ההתנתקות לממשלה ולחברי הכנסת ודרש כי יאפשרו את חידוש ההתיישבות במקום.

דגן ברך את חברי הגרעין על המהלך: "אני מבקש לחזק אתכם ואת העמידה הנחושה שלכם. המראות הקשים של החברים שלי נגררים על הרצפה ע"י שוטרים וחיילים אך ורק כדי להשאיר את המקום בשליטה ישראלית מלאה לא יעזבו אותי לעולם. חזרה ליישובי צפון השומרון: גנים, כדים, חומש ושא-נור הם הדבר הנכון ביותר לעשות, לאחר שברור שלא נותר אדם במדינת ישראל שסבור שהעקירה הזו הייתה נכונה".

חברי הגרעין הצעיר העבירו את הלילה במצודה ביישוב והחלו להכשירה למגורים. הגרעין החדש מונה בשלב זה כ-20 משפחות ומורכב מזוגות צעירים – קצינים משוחררים, בוגרי יחידות מיוחדות, אנשי חינוך, סטודנטים ושאר מקצועות חופשיים.

חברי הגרעין בנו תוכניות קיימו סיורים משותפים בשא-נור ופועלים בשיתוף פעולה עם גרעין חומש שאנור הוותיק ובשיתוף פעולה עם המועצה האזורית שומרון, והלילה כאמור עלו ליישוב בדרישה "לתקן את העוול ולחדש את ההתיישבות היהודית במקום", לדבריהם.

קלנר, שנמצא עם המתיישבים במקום ותומך בשיבה ליישוב: "הגענו לשא-נור, היישוב הזה יבנה ויכונן, היישוב הזה חייב להיבנות. חוק ההתנתקות הוא חרפה, הוא חוק אנטישמי שאוסר על יהודים לגור בארץ ישראל והוא חייב להימחק מספר החוקים של מדינת ישראל״.

שריה דיאמנט

שריה דיאמנט

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]