רה"מ ליוצאי אתיופיה: "חג הסיגד מסמל את המסירות שלכם לשמור על הזהות היהודית בגלות" - 0404
רה קובי גדעון, לע"מ

רה"מ ליוצאי אתיופיה: "חג הסיגד מסמל את המסירות שלכם לשמור על הזהות היהודית בגלות"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בירך היום (שני) את קהילת יהודי אתיופיה לרגל חג הסיגד שחל היום.

רה"מ: "אחיי ואחיותיי היקרים, בני ובנות קהילת יהודי אתיופיה, אני שמח לציין היום יחד אתכם, ועם כל עם ישראל, את חג הסיגד. החג הזה מעלה על נס את הקשר של יהודי אתיופיה עם התורה, עם ארץ ישראל ועם ירושלים; הוא מסמל את המסירות הגדולה שלכם שנדרשה כדי לשמור על הזהות היהודית בגלות, במשך מאות רבות של שנים; והוא גם מציין את האחדות בקהילה ובעם ישראל כולו.

כיום אנחנו נאבקים יחד בנגיף הקורונה, ויותר מתמיד, אנחנו זקוקים לאחדות, ולשיתוף הפעולה של כולם. לכן, השנה חג הסיגד, בדומה לשאר החגים, יהיה שונה. הוא יהיה מצומצם, כל אחד יחגוג עם משפחתו וקהילתו הקרובה. אבל אנחנו יחד אתכם בלבבות.

יוצאי אתיופיה היקרים, אתם תורמים לחברה הישראלית בתחומים רבים: בצבא, בממשלה, בכנסת, ברפואה, בחינוך, בתרבות – בכל תחום. הממשלה בראשותי שמה לעצמה יעד להעצים עוד יותר את התרומה הזאת. אנחנו הבאנו לצמצום פערים, בחינוך, באקדמיה, בספורט, בשירות בצה"ל, במשטרה. כולם רואים את זה, המספרים לא משקרים. אנחנו נלחמים בגזענות ובאפליה – תופעות בלתי נסבלות בעיני. הקמנו יחידה למיגור הגזענות שמטפלת במאות פניות בשנה מכל המגזרים.

אנחנו מתקדמים, אבל יש עוד הרבה מה לעשות. דבר ראשון שיש מה לעשות, זה להעלות את שארית הקהילה. עשינו זאת תוך כדי הקורונה, אף על פי שזה קשה מאוד, יש לנו אתגרים גדולים מאוד, אבל החלטתי להעלות כפי שהתחייבתי עוד ועוד אחים ואחיות שיבואו הנה, ולבסוף כולם יבואו הנה.

אנחנו אומנם חוגגים את חג הסיגד – זה הרבה ברכה והרבה שמחה – אבל תמיד זוכרים את יום הזיכרון, שאנחנו מציינים כל שנה, לאלה שניספו מיהודיי אתיופיה בדרך לארץ, בתלאות איומות. אני ביקשתי, כחלק מהסכם הנורמליזציה שלנו עם סודאן, שיתאפשר לכם, למי שירצה בכך, לבוא לסודאן, ולהתייחד עם זכר יקיריו במקומות שבהם הם נפלו.

אני מאחל לכולנו חג סיגד שמח. שאו ברכה גדולה". (צילום: ארכיון)

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]