ועדת חוץ וביטחון הורתה למל"ל לספק דו"ח בנוגע להתערבות מדינות זרות בישראל - 0404
ועדת חוץ וביטחון הורתה למל ערוץ הכנסת

ועדת חוץ וביטחון הורתה למל"ל לספק דו"ח בנוגע להתערבות מדינות זרות בישראל

הבוקר (חמישי) התקיים דיון בוועדת חוץ וביטחון של הכנסת, לבקשתו של חבר הכנסת, אריאל קלנר מהליכוד, בנושא מעורבות מדינות זרות בישראל. 

בפתח הדיון אמר ח"כ אריאל קלנר כי ע"פ דו"ח של NGO MONITOR , האיחוד האירופי אישר 32 מענקים בסך כ-30 מיליון אירו עבור פרויקטים ב"ישראל ופלסטין". מענקים אלו לשנים 2019-2020 מועברים לארגונים המעורבים בדמוניזציה נגד ישראל וניסיון להשפיע על הדמוקרטיה והשלטון.

שבעה מענקים בסך כ-12 מיליון אירו יועדו לפרויקטים בירושלים, בחלקם הופנו למטרת: "שימור הזהות הפלסטינית של מזרח ירושלים". על פי המחקר של NGO MONITOR לאחרונה, האיחוד האירופי מגדיר את הפרויקט, כמטרה אסטרטגית.

לדברי קלנר: "ארגונים אלו מקיימים קשרים עם ארגון הטרור 'החזית העממית לשחרור פלסטין' שפעליו בין היתר היו אחראים על רצח הנערה רינה שנרב. זה נראה למישהו כאן כפעילות לגיטימית? בתוך כך אנו עדים להתערבות מדינות, כדוגמת דנמרק בבניה פלסטינית לא חוקית בשטח C, במטרה לייצר עובדות בשטח. שלא נטעה, מדובר במאבק מתמשך ומתוכנן לפגיעה בריבונות של מדינת ישראל".

במהלך הדיון, בו השתתף גם מתן פלג, יו"ר תנועת 'אם תרצו', התפתח עימות עם חברי הכנסת ממפלגת מרץ יאיר גולן וניצן הורוביץ שייחל שממשל ביידן יחדש את המימון לרשות הפלסטינית וסירב להבחין בין מימון ממשלתי למימון פרטי. יאיר גולן כינה את תנועת אם תרצו "ארגון על סף הפלילי".

בתום הדיון הורה יו"ר הוועדה, ח"כ צבי האוזר, למל"ל לספק לוועדה בתוך 90 יום דו"ח בנוגע להתערבות המדינות הזרות ולפעולות שהממשלה נוקטת בנידון.

ח"כ קטי שטרית מהליכוד: "לא אאפשר למדינות זרות להתערב בנעשה במדינת ישראל. הגיע הזמן לעשות לזה סוף. הלוואי וחברי מהשמאל היו מגינים על הישראלים, כפי שהם מגינים על רשות הפלסטינית. השמאל בישראל מגן על אירגונים אנטי-ציוניים במימון ישויות זרות בתקציבי עתק ודרכם מנסה להשפיע על דעת הקהל בישראל, מדיניות המלחמה בטרור, צביונה היהודי ומדיניות ההגירה של ישראל.

ארגונים כמו 'עמק שווה' ו'המוקד להגנת הפרט' מונעים משיקולים זרים ומעכבים פעם אחר פעם פרויקטים מבורכים, כמו הנגשת מערת המכפלה ועוד.
אני מחזקת את תנועת 'אם תרצו' על המסירות והנכונות להיאבק למען ציביונה היהודי של מדינת ישראל".

מתן פלג: "אנו מברכים את פנייתו של יו"ר הוועדה, צבי האוזר, אל המטה לבטחון לאומי לקבל סיכום ברור בתוך 90 יום על פעילותן של הממשלות הזרות התומכות בארגונים הפועלים בישראל. בנוסף אנו מודים לחברי הכנסת אריאל קלנר, עמית הלוי וקטי שטרית על עמידתם האיתנה נגד המעורבות הממשלתית הזרה בעניינה הפנימיים של ישראל. הפרת הריבונות הישראלית חייבת להיפסק".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]