רה"מ: "אסור שהכותרות המעודדות על הגעת החיסונים יגרמו לשאננות" - 0404
רה

רה"מ: "אסור שהכותרות המעודדות על הגעת החיסונים יגרמו לשאננות"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום (חמישי) בפתח ישיבת הממשלה להסכם להבאת חיסון, השארת דירוג האשראי של ישראל ועניינים נוספים שעל סדר היום הציבורי.

רה"מ נתניהו: "בימים האחרונים הבאנו שלושה הישגים חשובים למדינת ישראל. ראשית, אני מביא היום לאשרור הממשלה את ההודעה המשותפת עם ממלכת בחריין על כינון קשרי דיפלומטיה, שלום וידידות בין ישראל לבחריין. כינון יחסי השלום ונורמליזציה עם בחריין, איחוד האמירויות וסודאן מהווים הישג עצום למדינת ישראל.

זוהי תולדה של מאמץ ממושך שהובלנו במשך שנים, מאמץ להרחיב את מעגל השלום, מאמץ להביא שלום אמת, מאמץ להביא שלום תמורת שלום. אני מבקש להודות שוב לידידינו, הנשיא טראמפ, ולמלך חמד בן עיסא אל ח'ליפה, ולכל מי שסייעו בגלוי ובסתר למימוש מהלכים היסטוריים אלה.

שנית, בסוף השבוע התבשרנו שחברת דירוג האשראי המובילה בעולם S&P הותירה את דירוג האשראי של ישראל על רמתו הגבוהה ללא שום שינוי. מדובר בעוד הישג מרשים, בטח ובטח בתקופת הקורונה, כשדירוג האשראי והתחזיות הכלכליות של מדינות מפותחות כמו בריטניה, קנדה, הונג-קונג, איטליה ומדינות נוספות – ירדו. זוהי הבעת אמון מרשימה במדיניות הכלכלית שאנו מובילים.

בניגוד למבקרים למיניהם, אנחנו מנהלים היטב את כלכלת ישראל. בתקופת הקורונה זה לא קל, זה קשה, ותמיד אפשר להגיד על נקודה זו או אחרת. אבל בסך הכל, כפי שסוכנויות דירוג האשראי הבינלאומיות מעידות, וזו כבר השנייה, אנחנו מנהלים את זה נכון, ונמשיך לסייע לכל מי שנפגע ממשבר הקורונה.

שלישית, ביום שישי חתמנו עם חברת 'פייזר' על הסכם לקבלת 8 מיליון מנות לחיסונים ל-4 מיליון אזרחי ישראל. אמנם יש עוד עבודה רבה לפנינו, יש עוד מכשולים וזה ייקח זמן – אבל אנחנו יכולים לומר שאנחנו רואים את האור בקצה המנהרה. אנחנו פועלים במרץ כדי להבטיח שלכל אזרח במדינת ישראל יהיה חיסון ושנקבל את החיסונים יחד עם המדינות המובילות בעולם.

אני מבקש להדגיש כאן: אסור שהכותרות המעודדות על הגעת החיסונים יגרמו לשאננות. זה לא פוטר אותנו מלהמשיך לשמור בקפדנות על הנחיות משרד הבריאות כדי להציל חיים ולשמור על הכלכלה – עד הבאת החיסונים, וגם לאחר מכן".

ראש הממשלה עדכן בנוסף כי הוחלט על תקציב של 50 מיליון ש"ח לטובת פיתוח יישובים של העדה הדרוזית והצ'רקסית. לדבריו: "יש לנו מחויבות רבה לחברינו בני העדה הדרוזית והצ'רקסית. היום אנחנו מביאים החלטת ממשלה נוספת לפיתוח ולהעצמה של יישובים אלה, תוספת של 50 מיליון ש"ח – לתכנון, לפיתוח תשתיות, להרחבת לימוד העברית ועוד. במקביל, אנחנו מנחים את גורמי המקצוע במשרדים השונים להמשיך ולגבש את תכנית החומש".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]