הקורונה רואה לכם בעיניים | הדר מילר - 0404
הקורונה רואה לכם בעיניים | הדר מילר תומר נאוברג, פלאש 90

הקורונה רואה לכם בעיניים | הדר מילר

נגיף הקורונה גרם לכולנו להעלות על נס את חשיבות ההיגיינה ותחושת הניקיון האישית של כל אחד ואחת ואיתנו. שמירה ביתר שאת על כללי משרד הבריאות הוכיחה כבר כי היא יכולה למנוע את המשך התפרצות המגפה תוך שמירה ממשית על החיים שלנו.
בימים בהם אנו שומעים על הצלחתו ככל הנראה של חיסון חדש נגד הנגיף ורכישת מיליוני חיסונים על ידי מדינת ישראל, אנחנו מקווים כי החיסון באמת יוכל להציל חיים. אך עד אז, עלינו לעשות הכל כדי לשמור על הבריאות שלנו.

נקודה שסמויה מן העין ונוגעת לחייהם של מיליוני ישראלים המרכיבים משקפיים ועדשות מגע, באה לידי ביטוי בהתפרצות אפשרית של הנגיף גם בדרכים נוספות – למשל דרך העיניים.

על פי ההנחיות של האקדמיה האמריקנית לרפואת עיניים (ה-AAO), הידבקות בנגיף הקורונה אינה בהכרח יכולה לקרות רק דרך האף או הפה. במקרה שבו מישהו מתעטש בסביבתנו, טיפות זעירות יכולות להיכנס לחלקי הפנים ובין השאר גם לעיניים שלנו.

כאשר אותם חלקיקי רוק נוגעים בחפץ מזוהם ולאחריהם אדם נוגע בו ומשפשף את עיניו, הרי שההידבקות הינה בלתי נמנעת. משכך, כללי המאבק בנגיף הקורונה חלים ביתר שאת גם לגבי העיניים, שכן הן רגישות יתר על המידה, ובתקופה זו על אחת כמה וכמה. חובה עלינו ליידע כל אדם שנמצא בקרבנו על הסיכוי להידבקות גם דרך העיניים.

כעת, עם תחילתו של החורף הממשמש ובא, אנו חייבים לעשות הכל כדי לשמור על הבריאות שלנו. הקורונה היא איננה "שפעת עם יחסי ציבור", ויעידו על כך אלפי הישראלים שנפטרו ממנה.

במיוחד עכשיו, מי מאיתנו שזקוק לבדיקת עיניים שגרתית, עליו לדעת שהוא חייב לעשות זאת תוך שמירה על סטריליות למען בריאותו. וכן, אפשרי בהחלט לשמור על כללי הבריאות ולהגיע לתוצאות בדיקה אופטימליות. 

סטריליות היא עדיין שם המשחק בכל הקשור לעיניים, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בתקופה מאתגרת זו. אל תוותרו על בדיקת העיניים שלכם, אלא דרשו מהאופטומטריסט שלכם להקפיד על אמצעי ההיגיינה האפשריים, אם דרך שימוש בכפפות, ג'ל לחיטוי ומסכות לפנים.

כיום, יותר מתמיד, חשוב ביתר שאת להקפיד על כללי ההיגיינה בבדיקות. לא מדובר בצעדים מחמירים, אלא בהצלת חיים של ממש. אין אדם שלא רוצה עבורו את הטוב ביותר. כך גם בכל טיפול רפואי, ובמיוחד כזה שקשור לעיניים – חובה עלינו לשאוף לקבל את הטיפול הטוב והמדויק ביותר. כי בסופו של דבר, הכל בעיניים שלנו.

 

הדר מילר היא אופטומטריסטית בכירה בחנות "אופטיקנט" בקניון קרית הממשלה ברמלה. הדר היא מומחית בהתאמות משקפיים ועדשות מגע לילדים ולנוער, ראייה ירודה, התאמת עדשות לקרטוקונוס ועדשות טיפוליות פוסט ניתוחים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com