הדלפת פרטי ההסכם עם פייזר | השר אדלשטיין: "פשע חמור. יקשה להגיע להבנות עם חברות נוספות". - 0404
הדלפת פרטי ההסכם עם פייזר | השר אדלשטיין: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

הדלפת פרטי ההסכם עם פייזר | השר אדלשטיין: "פשע חמור. יקשה להגיע להבנות עם חברות נוספות".

שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין התייחס היום (ראשון) בישיבת הממשלה להדלפות שיצאו ביום שישי על פרטי ההסכם עם חברת פייזר.

השר אדלשטיין: "ביום שישי התבצע פשע חמור. גורם כלשהו העביר את פרטי ההסכם עם חברת פייזר שחל עליו חיסיון לתקשורת. אין לי ספק שזה יקשה עלינו להגיע להבנות עם חברות נוספות, כי הן חשופות למה שחתמנו עם פייזר. הדבר כמובן לא ירתיע אותנו ונעשה הכל להביא כמות נוספת של חיסונים לכל אזרחי ישראל".

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לדבריו של שר הבריאות, יולי אדלשטיין. לדבריו: "אנחנו אמונים על הסכמי סודיות ויש סעיפים שאינם מותרים לפרסום, כי זה ההסדר איתם. אנחנו לא רוצים לסכן את אספקת החיסונים על ידי פתיחת ההסכמים הללו.

אבל אני רוצה כן להגיד דבר אחד, במידה שפייזר תספק חיסונים למדינות המובילות בעולם – היא תספק בדיוק אותו הדבר גם לנו. יש לי ביטחון מוחלט שאם היא תעבור את ה-FDA, את רשויות האשרור הבריאותיות השונות ואת הייצור, במידה שיסופק לאחרים, יסופק גם לנו. יש לי ביטחון מלא בכך, ואני לא הייתי חושש מכך בכלל.

זה הסכם טוב מאוד. אגב, במחיר של אופציה שהיא כאלפית מההוצאות הכלליות שהוצאנו בעקבות הקורונה עד עכשיו. השקעה מאוד טובה לבריאות ולחיים שלכם אזרחי ישראל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]