פרסום ראשון: עורך דין נעצר בגין ישיבה מול ביתו של מנדלבליט | צפו - 0404
צילום: עוה"ד עידו שיפוני

פרסום ראשון: עורך דין נעצר בגין ישיבה מול ביתו של מנדלבליט | צפו

עורך הדין עידו שיפוני שהתיישב אמש (שישי) בספסל מול ביתו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, נעצר על ידי כוחות המשטרה על עצם ישיבתו, בטענה כי מדובר בהפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו. 

עוה"ד שמכיר את זכויותיו דרש להישאר במקומו על אף הבקשה החריגה לעזוב את המקום. כאשר ביקש הסבר לבקשת השוטר, נאמר לו "פה לא יושבים, אתה מפריע לי בעבודה שלי". בשעה זו הוא עדיין נמצא בתחנת משטרת פתח תקווה.

עוה"ד יניב לנקרי אשר התוודע למקרה החמור מסר בתגובה: "פעם נוספת נראה שדמו של היועץ המשפטי לממשלה סמוק יותר משל יתר נבחרי ופקידי ציבור אחרים. רק אזכיר שהגם שלא נערכה כל הפגנה עצמאית מטעם עוה"ד שיפוני כלפי היועמ"ש, הרי שהזכות להפגין היא זכות חוקתית.

יתרה מכך, הספסל עליו ישב עוה"ד שיפוני מהווה רשות הרבים לכל דיעה וכפי שניתן להיווכח מהסרטון – נראה שהמשטרה ניצלה את הסמכות אשר הוקנתה לה שלא כדין.

לעצור אזרח בשל הבעת מחאה זו או אחרת מבלי שהיווה איום – מאפיינת משטרים במדינות חשוכות שאינן ישראל. פניה הועברה גם לשר אוחנה ובמקביל נשלח עו"ד למשטרת פתח תקווה כדי לשחרר את עוה"ד שיפוני".

ממשטרת ישראל נמסר כי "המפגין הוזהר שעליו לעזוב את המקום בשל "מחאת הספסלים" שהקים בניגוד להנחיות בג"ץ, מול ביתו של היועמ"ש. המפגין סירב לעזוב את המקום גם לאחר מספר פעמים בהם התבקש לעשות כן ולמרות שהוזהר בעבר מספר פעמים והוסברו לו תנאי המחאה המותרים.

המפגין בחר להתעלם מבקשות השוטרים וסירב להתלוות לתחנה, אז הודיעו לו על מעצרו ובסיום חקירה הוא שוחרר. משטרת ישראל תאפשר את זכות המחאה אך לא תאפשר הפרה של החוק".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com