השר רפי פרץ על החלטת בג"ץ: "השופטים לוקחים לעצמם סמכות שאינה שלהם - יש כאן חציית קו" - 0404
השר רפי פרץ על החלטת בג עדינה ולמן, דוברות הכנסת

השר רפי פרץ על החלטת בג"ץ: "השופטים לוקחים לעצמם סמכות שאינה שלהם – יש כאן חציית קו"

השר לענייני ירושלים ומורשת, הרב רפי פרץ, התייחס הבוקר (שישי) להחלטת בג"ץ בנוגע לרה"מ החליפי וכתב בחשבון הפייסבוק שלו: "יש כאן הפרה בוטה של עקרון הפרדת הרשויות. החוק עבר בכנסת ישראל, בית המחוקקים והמוסד שמייצג יותר מכל את החברה הישראלית. השופטים לוקחים לעצמם סמכות שאינה שלהם. יש כאן חציית קו ומדרון חלקלק אשר אחריותו מי ישורנו.

היום זה חוק היסוד הזה ומחר זה חוק הלאום או חוקי יסוד אחרים. אמון הציבור במערכת החוק נשחק עד דק כאשר יש התערבות בוטה שכזו בחוקי יסוד שהכנסת אישרה וחקקה. חקיקת פסקת ההתגברות היא הפתרון להפרת האיזון על ידי בית המשפט, קורא לחבריי בליכוד לקדם את החוק הזה עוד השבוע".

על הודעת שר המשפטים אבי ניסנקורן, כי 'חוק קמיניץ' יוקפא, אמר הרב פרץ: "זהו מהלך בלתי סביר, מנוגד לערכי הציונות ופיגוע נגד הריבונות של מדינת ישראל ברחבי המדינה. זו כניעה להשתללות של הערבים, ומתן פרס לעבריינים. ההערכה היא כי בתקופה החוק הפרות הבנייה ירדו ב50%! וכעת הרסן הותר. אני קורא לשר המשפטים ניסנקורן לחזור בו מכוונתו. לשם השוואה ביהודה ושומרון, כשמדובר ביהודים שבונים חצי קרוואן, יש אכיפה והריסות. יש כאן איפה ואיפה ופגיעה עצומה במדינת ישראל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]