לוין זעם על החלטת בג"ץ: "כל צעד כזה מרחיב את התמיכה הציבורית בשינוי שיטת בחירת השופטים" - 0404
לוין זעם על החלטת בג עדינה ולמן, דוברות הכנסת

לוין זעם על החלטת בג"ץ: "כל צעד כזה מרחיב את התמיכה הציבורית בשינוי שיטת בחירת השופטים"

יו״ר הכנסת יריב לוין, זעם הערב (חמישי) על החלטת בג"ץ (השופטים הוציאו צווי ביניים והורו למדינה להשיב בתוך 21 יום מדוע יש צורך בתפקיד רה"מ החליפי) ואמר: ״בג״ץ בהחלטתו השערורייתית מכין את הקרקע לחציית הקו האדום של התערבות בחוקי יסוד. התערבות כזו נעשית בלא כל סמכות, באופן שמנוגד לעקרונות הבסיסיים ביותר של הדמוקרטיה, ועל כן היא בטלה מיסודה.

כל צעד כזה של בג״ץ מרחיב את התמיכה הציבורית בשינוי שיטת בחירת השופטים, ובהרחקתם מהמערכת של שופטים אשר מנצלים את תפקידם כדי לרמוס את הדמוקרטיה. לא אפסיק להיאבק עד שהשינויים ההכרחיים במערכת המשפט יבוצעו במלואם. זה מאבק קשה וארוך שנים, אבל הדמוקרטיה ורצון העם הם שינצחו בו".

ח"כ שלמה קרעי, אמר לאחר ההחלטה: "בג"ץ צועד צעד ענק לקראת סגירתו. בית משפט שמחליט לדון, שלא לדבר על לבטל חוק יסוד או חלק ממנו, הוא בית משפט שמבצע הפיכה במדינה דמוקרטית. יש להחליפו לאלתר בבית משפט לחוקה שנבחר וכפוף לחוק ולא לגחמות שלו. כמה אירוני יהיה אם בג"ץ יכרות את הענף שעליו הוא יושב: יבטל את חוק יסוד (!) ממשלת החילופים, יגרום לפיטורי שרי כחול לבן, ויאפשר הקמת ממשלת ימין שתקים בית משפט לחוקה שיחליף את בג"ץ".

יו"ר הקואליציה מיקי זוהר, כתב בחשבון הטוויטר שלו: "זה לא התפקיד של בג"ץ להתערב בהסכמים קואליציוניים".

ח"כ אריאל קלנר: "בג"ץ מאבד את שארית הלגיטימיות שלו. בג"ץ ששובר את הכלים ומתערב בחוקי יסוד שנתמכו בידי יותר מ-70 חברי כנסת, אינו לגיטימי יותר ופסיקותיו אינן מחייבות יותר מבוררות בעולם התחתון. היום כולם מבינים: הגיעה העת לשנות את שיטת בחירת השופטים והגיעה העת להגביל סמכויות הגוף שאיבד את הבלמים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]