קיצור הבידוד ייכנס לתוקף הלילה בחצות | כל הפרטים - 0404
קיצור הבידוד ייכנס לתוקף הלילה בחצות | כל הפרטים אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

קיצור הבידוד ייכנס לתוקף הלילה בחצות | כל הפרטים

שר הבריאות, יולי אדלשטיין, הורה כי נוהל קיצור הבידוד ל-12 יום ייכנס לתוקף הלילה (חמישי) בחצות.

על פי הנוהל החדש שיצא ממשרד הבריאות אדם המצוי בבידוד עקב חשיפה לחולה מאומת או חזרה מחו"ל, יוכל לסיים את תקופת הבידוד בתוך 12 יום, בתנאים הבאים:
-ירשם כמבודד במאגר משרד הבריאות, בטופס המקוון או באמצעות מוקד קול הבריאות.
– יבצע בדיקת PCR ראשונה לקורונה מוקדם ככל האפשר לאחר כניסתו לבידוד.
– יבצע בדיקת PCR שניה לקורונה מהיום ה-10 לאחר המגע האחרון עם החולה או הכניסה לישראל, ולפחות 24 שעות לאחר ביצוע הבדיקה הראשונה. 
– אם שתי הבדיקות יהיו שליליות, יישלח למבודד אישור (במסרון או בשיחה טלפונית), והוא יוכל לצאת מבידוד 12 ימים לאחר המגע האחרון עם החולה או החזרה מחו"ל. 

על המבודדים לבצע את הבדיקות בנקודות "היבדק וסע" או בנקודות ייעודיות למבודדים. אם למבודד מופיעים תסמינים בכל זמן במהלך הבידוד, אין לקצר בידוד ויש להיבדק שוב. הנוהל יחול גם רטרואקטיבית, על מי שכבר נמצא בבידוד היום.

השר אדלשטיין: "אני שמח מאוד שגם קיצור ימי הבידוד יוצא לפועל. המנכ"ל חתם ואנחנו יכולים לבשר לאזרחי ישראל שמי שיעמוד בתנאים יוכל לקצר את תקופת הבידוד ל 12 יום. אם יעבוד טוב, נוכל לחשוב על הקלות נוספות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]