בשל מדיניות בג"ץ | פצועת הפיגוע בכפ״ס נשארה בחיים ובית המחבל לא יהרס: "אוי לאותה הבושה" - 0404
בשל מדיניות בג

בשל מדיניות בג"ץ | פצועת הפיגוע בכפ״ס נשארה בחיים ובית המחבל לא יהרס: "אוי לאותה הבושה"

בתיה לבל נדקרה 14 פעמים בכל חלקי גופה על ידי מחבל, בכפ״ס במהלך יום הזיכרון האחרון לחללי צה״ל. במכתב התשובה שיצא מלשכת מפקד פיקוד מרכז נכתב כי, הריסת בית המחבל אינה עומדת בקנה אחד עם מדיניות בג"ץ.

מלשכת מפקד פיקוד מרכז נמסר: ״לאחר בחינת האירוע וקבלת עמדת גורמי הביטחון, נמצא כי הריסת בית המחבל שביצע את הפיגוע נו נפצעה בתיה חבל אינה עולה בקנה אחד עם המדיניות הנוהגת ביחס להריסות בתי מחבלים, שגובשה, בין היתר, בשום לב לפסיקת בית המשפט העליון״.

לבל אמרה בזעם: "עצוב, מקומם ומדאיג, מדינת ישראל וכל המערכות חיבות לשנות מגמה – זה עניין של חיים וזה בנפשנו ובדמנו. משמעות ההחלטה היא מזעזעת – המחבל יקבל פרס על כך שאני נשארתי בחיים.

לא יעלה על הדעת שמחבלים שלא הצליחו במזימתם, והקורבנות בדרך נס נשארו בחיים וניצלו, ובמקרה שלי בזכות תושיה של עובר אורח שנחלץ לסייע לי, שהמחבלים הללו יזכו להקלה ופרס. יש להתייחס לכל מחבל על פי כוונותיו, אופי וטיב מעשיו והתנהגותו, ולא ע"פ האם הקורבן זכה להינצל ונשאר בחיים או לא. המעשה הוא אותו מעשה, הפשע הוא אותו פשע, הטרור הוא אותו טרור, וכך גם צריך להיות הטיפול – מערכתי ושורשי״.

מתן פלג, יו״ר תנועת ״אם תרצו״: ״שוב אנו מגלים עד כמה השפעתם של שופטי בג"ץ על מדיניות המלחמה בטרור מכרעת למרות שאין לאנשים האלה שום ידע, ניסיון או אפילו קשב לדעתם המקצועית של בכירי מערכת הביטחון.

שופטי בג"ץ הפכו את כלי ההרתעה על יוצרם והפכו אותם לתמריצי מפגעים. כך בנושא הריסת בתי מחבלים, בנושא שלילת תושבות, גירושם ועוד. נראה שבג"ץ עושה הכל כדי לאפשר למחבל הפוטנציאלי ללכת ולפגע. אוי לאותה הבושה״.

עו"ד חיים בלייכר, מארגון חוננו שמייצג את הנפגעת בפיגוע מסר: ״לא ייתכן שמול חיות טרף כאלה עם סביבה שתומכת ומעודדת את מעשיהם המזוויעים ימנע צה"ל מלהפעיל את כלי ההרתעה שבידיו. הישרדותה של בתיה לא יכולה להיזקף לזכותו של המחבל ומעשיו ועומק אכזריותם אינה פחותה מכל מחבל רוצח אחר.

הימנעות מצעדי הרתעה תזין ותדרבן את תאוות הרצח ושפיכת הדם של חיית הטרף הטרוריסטית הבאה. אנו דורשים מצה"ל לפעול כנגד בית המחבל. ככל שתוגש עתירה ושופטי בג"ץ ימנעו את בלימת חיות הטרף הטרוריסטיות ידיהם יוכתמו בדם הקורבנות ולא ידי צה"ל״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]