מהשומרון לדובאי באהבה: חקלאות, חסכון באנרגיה והתפלת מים - 0404
מהשומרון לדובאי באהבה: חקלאות, חסכון באנרגיה והתפלת מים מועצה איזורית שומרון

מהשומרון לדובאי באהבה: חקלאות, חסכון באנרגיה והתפלת מים

משלחת עסקית מקצועית יצאה ממועצה אזורית שומרון לאיחוד האמירויות בהובלת ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן. המשלחת נפגשה עם אנשי עסקים אמירתים בדובאי.

בין אנשי העסקים שהגיעו לאמירויות היה משה לב רן, מנהל הייצוא של חברת טוויטו פלסט, המתמחה בייצור אביזרים למיזוג אוויר וחסכון באנרגיה ומייצאת לכל העולם. לב רן סיפר כי הוא יוצא אופטימי מהפגישה: "בהחלט רואה אפשרות לקשר עסקי. האמירתים מחפשים פטנטים ייחודים וטכנולוגיה חדישה. גם בתחום החקלאות אנחנו צריכים לבוא עם פיתוחים מיוחדים, זה מה שמעניין אותם. זו מדינה מאוד מפותחת שכל החברות הגדולות בעולם כבר שנים כאן, אני מברך את מועצת השומרון על היוזמה והחלוציות של ייזום מפגשים בין התעשייה הישראלית בשומרון לתעשייה האמירתית".

בועז שיצר, מנכל חברת Ast, המפתחת טכנולוגיות פטנטיות ייחודיות להתפלת מים ומחזור מים, בשיתוף אוניברסיטת בן גוריון וחברת מקורות מסר מדובר במשב רוח חדש ומרענן. לדבריו: "העולם של מדינות ערב העוסקות בהתפלת מים היה חסום בפנינו עד כה. דרך הפעולה בה פעלנו בעבר התבצעה דרך מדינה שלישית, זו הייתה עבודה מסורבלת ופחות יעילה. אין כאן הפרדה בין מדינת ישראל ליו"ש ואין יחס לנושא הזה כאן. מה שקרה כאן הוא שינוי בתודעה. ההישג של משלחת מיהודה ושומרון הוא הישג גדול מאוד".

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן: "השלום בין ישראל לאמירויות הוא שלום אסטרטגי כלכלי, הגענו לדובאי יחד עם אנשי עסקים מהשומרון כדי לפתח את התעשייה אצלנו ולהציע לאמירתים טכנולוגיות פורצות דרך שהם טרם ראו. זו ציונות אמיתית שתחזק את מדינת ישראל בכלל ואת השומרון בפרט".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]