סנגורי רה"מ דורשים לתקן את כתב האישום נגדו: "מתייחס לראש הממשלה ובני ביתו כאילו מדובר באדם אחד" - 0404
סנגורי רה חיים צח, לע"מ

סנגורי רה"מ דורשים לתקן את כתב האישום נגדו: "מתייחס לראש הממשלה ובני ביתו כאילו מדובר באדם אחד"

סנגוריו של ראש הממשלה, עוה״ד בעז בן צור ועמית חדד, הגישו לפני זמן קצר בקשה לתיקון כתב האישום נגדו נוכח שורת פגמים קשים שנפלו בכתב האישום. בין היתר הובאו ראיות בתוך כתב האישום וזאת בניגוד לחוק ויוחסו לראש הממשלה עבירות המיוחסות לבני משפחתו.

סנגורי רה"מ: "על פי חוק חל איסור חד וברור על הבאת ראיות בכתב האישום, ועם זאת כתב האישום כולל ראיות למכביר. הכללתם בכתב האישום של פרטים פסולים מקורה במהלך בלתי ראוי של המאשימה בניהול ההליך, אשר מיוסד, בין היתר, על הליך חקירתי פגום ומגמתי ועל שיקולים העומדים בסתירה לעקרונות של צדק והגינות משפטית.

כתב האישום המציא אישיות משפטית חדשה ששמה "נתניהו ובני משפחתו" או "נתניהו ורעייתו". כתב האישום מתייחס לראש הממשלה ובני ביתו כאילו מדובר באדם אחד. התביעה אינה יכולה לייחס לראש הממשלה את מעשיהם (הנטענים) של רעייתו ובנו, ובוודאי שלא ניתן לברוא אישיות משפטית שנקראת "נתניהו ובני משפחתו" לשם כך.

כתב האישום אינו כולל פירוט מלא וממצה של "המתת" הנטען. כתב האישום נעדר פירוט עובדתי מספק, ובכלל זה המועדים שבהם התקבלו המתנות, זהות מוסר המתנות, זהות מקבל המתנות וזהות מבקש או יוזם המתנות. לא ניתן לקבל מצב שבו כתב אישום בעבירת שוחד לא כולל פירוט של המתת שנטען שניתנה. האופן השיטתי בו נוסח כתב האישום מוביל למסקנה כי מדובר בפגמים שנפלו בכתב האישום באופן לא מקרי".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]