הקלות הבלתי נסבלת! היכן מערכת הביטחון הרדומה? צפו בטירוף! - 0404
צילום: 0404

הקלות הבלתי נסבלת! היכן מערכת הביטחון הרדומה? צפו בטירוף!

נתחיל מהסוף. גשו כעת לסוף הכתבה וקראו את תגובות צה״ל. אח״כ תחזרו לכאן.

קראתם? יופי. עכשיו, קראו את הכתבה הקצרה, הביטו בסרטון וחזרו לתגובת דובר צה״ל. פשוט ביזיון.

אז כך זה נראה בצמוד למחסום מיתר בדרום. מזה כשלושה שבועות שמערכת הביטחון מכירה את הפירצה בגדר. גדר המערכת חתוכה ודרכה, מידי יום, חודרים ערבים לארץ.

מרחק קצר משם, כ-100 מטר, כוחותינו בודקים במעבר מיתר את כל הנכנסים. אחד אחד מציג תעודה, אישור וכליו נבדקים. כל מי שיודע שאין לו סיכוי לעבור במעבר, מגיע לפירצה הסמוכה. הכוחות רואים אותם ולא עושים דבר. אף אחד לא בודק אם מדובר במחבלים, אף אחד לא בודק אם יש להם סכין בתיק ולכולם ברור שמדובר בשוהים בלתי חוקיים, שעל הדרך גם לא נבדקים לקורונה. חגיגת טמטום במיטבה.

מפקד המרחב צריך לזכור שהפיגוע הבא עלול להגיע מכאן ומי שיחטוף על הראש – יהיה הוא וסביבתו.

בועז העצני, עשה לפני זמן קצר את ״דרך השב״חים״ ליד מעבר מיתר. תראו את הפירצה ושוב… תקראו את התגובה ההזויה של צה״ל, שיחד עם המנהל האזרחי, מאפשרים מעבר חופשי. ושלא יספרו לכם סיפורים: הם מאפשרים זאת ומעלימים עין במכוון. זו המדיניות.

זה אותו צה״ל שהבוקר ראה כתבה בנושא בחדשות 0404, אך עד לרגע זה לא שלח אפילו חייל אחד (וכולם נמצאים בסמוך), כדי לבדוק מה קורה שם ולסגור את הפירצה שעלולה להביא לטרור ולאזרחים שישלמו בחייהם.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "לוחמי צה"ל פרוסים במרחב בהתאם להערכת המצב ומשתמשים באמצעים בהתאם לכללי הפתיחה באש, כנגד מי שמזוהה כמשחית, מחבל ופוגע בגדר. צה"ל ימשיך לפעול נגד הסיכון הנובע מהשחתת גדר הביטחון וכניסה בניגוד לחוק לשטח ישראל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]