בבוקר סיכלו פיגוע ובלילה המשיכו לפעילות מבצעית בכפרו של המחבל | לוחמי גדוד 601 לא נחים לרגע - 0404
בבוקר סיכלו פיגוע ובלילה המשיכו לפעילות מבצעית בכפרו של המחבל | לוחמי גדוד 601 לא נחים לרגע דובר צה"ל

בבוקר סיכלו פיגוע ובלילה המשיכו לפעילות מבצעית בכפרו של המחבל | לוחמי גדוד 601 לא נחים לרגע

לוחמי גדוד 601 נמצאים בתעסוקה מבצעית בחטיבה המרחבית ״יהודה״. אתמול (ראשון) בשעות הבוקר, במהלך פעילות תגבור צירים שגרתית, סיכלו הלוחמים פיגוע דקירה סמוך למחנה הפליטים ״אל פוואר״. המחבל הגיע ברכב למרחב, יצא מרכבו והתקדם בסכין שלופה בניסיון לדקור את הלוחמים. הלוחמים קראו לעבר המחבל, ומכשלא עצר ביצעו נוהל מעצר חשוד שכלל ירי על מנת לנטרלו.

באותו הלילה, יצאו לוחמי הגדוד לפעילות מבצעית לסיכול טרור בכפר ״דורא״, ממנו הגיע המחבל. במסגרת הפעילות, עצרו הלוחמים מספר חשודים והחרימו אקדח, מחסנית ותחמושת. הממצאים והחשודים הועברו להמשך טיפול וחקירת כוחות הביטחון.

מפקד החטיבה המרחבית ״יהודה״, אלוף-משנה אביחי זפרני: ״לוחמי גדוד 601 פועלים יום וליל, תוך הפגנת מקצועיות וחדות, על מנת להגן על תושבי הגזרה ולשמור על ביטחון ישראל.

במהלך האירוע, הלוחמים פעלו כמצופה מהם, חתרו למגע ונטרלו את המחבל. תוצאות האירוע מעידות על הכוננות והכשירות הגבוהה של הכוח, אשר סיפק מענה מידתי ומדוייק בהתאם לאירוע. נמשיך לפעול במרחב בכל האמצעים העומדים לרשותנו על מנת למגר טרור ולסכל ניסיונות פיגוע״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]