הנציב רוזן קבע: מנדלבליט נמצא בניגוד עניינים אך יוכל לשמש כיו"ר ועדת האיתור לפרקליט המדינה - 0404
הנציב רוזן קבע: מנדלבליט נמצא בניגוד עניינים אך יוכל לשמש כיו אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

הנציב רוזן קבע: מנדלבליט נמצא בניגוד עניינים אך יוכל לשמש כיו"ר ועדת האיתור לפרקליט המדינה

נציב תלונות הציבור, דוד רוזן, קבע בתגובה לשאילתא של ערוץ 20, כי היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, נמצא בניגוד העניינים בשל היותו יו"ר ועדת האיתור למינוי פרקליט המדינה ועל רקע התיק הפתוח נגדו במשטרה, אותו הוא מבקש לסגור.

הנציב רוזן: "היות התיק בעניינו של ד"ר מנדלבליט פתוח ברישומי המשטרה, הינה מצב בעייתי ובלתי רצוי, שאין לזקוף אותו כלל לחובתו של ד"ר מנדלבליט עצמו, אלא לחובת הפרקליטות. בנסיבות אלה, היתכנות פנייה של ד"ר מנדלבליט לפרקליט המדינה הבא בבקשה לתקן מצב בעייתי זה ולקבוע את עילת סגירת התיק, יש בה היום כדי ליצור חשש ממשי לניגוד עניינים ביושבו של ד"ר מנדלבליט כיושב ראש ועדת האיתור למינוי פרקליט מדינה קבוע".

למרות הדברים, הנציב רוזן דחה את התלונה שהוגשה לנציבות בעניין ניגוד עניינים במינוי היועץ המשפטי לממשלה לתפקיד יו"ר ועדת האיתור לבחירת פרקליט המדינה. לדבריו: "לנוכח הודעתו המפורשת של ד"ר מנדלבליט, לפיה אין בכוונתו לפנות בנושא לפרקליט המדינה הבא, בטל החשש מפני ניגוד העניינים האמור. הילכך, לא מצאתי מניעה לכך שד"ר מנדלבליט ישמש כיו"ר ועדת האיתור לפרקליט המדינה".

פרטים מלאים יובאו בתוכנית "הסיפור המרכזי" עם בועז גולן ואראל סג"ל הערב ב-20:00 בערוץ 20.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]