ביזיון | לא רק בשמאל: השר הנגבי הביע צער על מותו של איש הטרור עריקאת - 0404
ביזיון | לא רק בשמאל: השר הנגבי הביע צער על מותו של איש הטרור עריקאת שלמה מור, 0404

ביזיון | לא רק בשמאל: השר הנגבי הביע צער על מותו של איש הטרור עריקאת

שר ההתיישבות וחבר הכנסת מטעם הליכוד צחי הנגבי אמר הבוקר (שלישי) בראיון בגל"צ כי הוא "מביע צער על מותו של סאיב עריקאת". 

תוך שימוש במונח "פלסטינים", הוסיף הנגבי: "הוא ליווה את המגעים עם הפלסטינים לאורך השנים. אני מאחל למשפחתו שלא ידעו עוד צער", ובכך הצטרף כראשון ממחנה הימין לצער הרב שהביעו בשמאל על מותו של תומך הטרור.

קודם לכן הספיד את עריקאת – יו"ר הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה: "סאיב לא יזכה לראות את עמו משתחרר מכבלי הכיבוש אבל דורות של פלסטינים עוד יזכרו אותו כאחד הענקים שהקדיש את חייו למען עצמאותם". 

שר הכלכלה ויו"ר מפלגת העבודה עמיר פרץ הביע צער על לכתו: "עריקאת ייזכר כאיש שהאמין בתהליך וליווה את המו"מ עם ישראל במשך שנים רבות, והעדיף את השלום על האלימות. תנחומיי לבני משפחתו ולעם הפלסטיני".

אליהם הצטרף יו"ר מרצ ח"כ ניצן הורוביץ וכתב: "נוח בשלום על משכבך, השלום צוואתך. תנחומיי למשפחת עריקאת ולעם הפלסטיני על מותו של ד"ר סאיב עריקאת: מדינאי, איש שלום וממובילי המו"מ עם ישראל עוד מוועידת מדריד, כשהיה צעיר מאוד.

ד"ר עריקאת תמיד העדיף את דרך ההידברות על פני האלימות והפך את חזון שתי המדינות לפרוייקט חייו. זכיתי להכיר אותו במשך שנים. התווכחנו רבות אבל למרות תסכולו מהמצב הוא מעולם לא זנח את דבקותו בפתרון שתי המדינות, ישראל ופלסטין. נוח על משכבך, השלום צוואתך".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]