שר התקשורת ושר האנרגיה סיכמו: קידום מואץ של חוות שרתים בישראל - 0404
שר התקשורת ושר האנרגיה סיכמו: קידום מואץ של חוות שרתים בישראל דוברות הכנסת

שר התקשורת ושר האנרגיה סיכמו: קידום מואץ של חוות שרתים בישראל

היום נערכה פגישה בין שר התקשורת ד"ר יועז הנדל ושר האנרגיה ד"ר יובל שטייניץ, מנכ"לי המשרדים והצוותים המקצועיים במטרה להפוך את ישראל למעצמה בתחום חוות השרתים ותעבורת המידע הבינלאומית. כחלק מקידום הפרוייקט, סוכם בין השרים על הקמת צוות בינמשרדי שיתכלל את הצרכים של החברות המקימות וייצור תמריצים להקמת חוות אלו.

שר האנרגיה יובל שטייניץ: "הקמת חוות שרתים אדירות מימדים בישראל, שיתנו שירותי מחשוב וענן לחברות מהארץ ומהעולם כולו, תהווה צעד חשוב לא רק מבחינת התרומה לצמיחה הכלכלית אלא גם מבחינת ביטחון המידע, הגנת הסיבר והביטחון הלאומי בכללותו. לכן, החלטתי, ביחד עם שר התקשורת, לקדם תשתיות אנרגיה ורגולציה כדי לעודד חברות בינלאומיות להקים חלק מחוות השרתים הגלובליות שלהן על אדמת ישראל".

שר התקשורת יועז הנדל: "בתקופה בה מדינת ישראל זקוקה למנועי צמיחה, חוות השרתים יכולות להביא לישראל תעסוקה, הכנסות, וטכנולוגיה. חברות ענק בינ״ל כבר זיהו את הפוטנציאל הקיים במדינת ישראל, ובשביל זה נדרשות תשתיות תקשורת ואנרגיה. עם החזון הנכון והפעולות המתאימות נהפוך את דרך הבשמים ודרך המשי של העת העתיקה לדרך המידע של העת הנוכחית".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]