מחר ייפגשו השרים במטרה לסיים את החקיקה של חוק "האיים הירוקים" - 0404
מחר ייפגשו השרים במטרה לסיים את החקיקה של חוק גיל שכטר

מחר ייפגשו השרים במטרה לסיים את החקיקה של חוק "האיים הירוקים"

השר יולי (יואל) אדלשטיין משך הערב (שני) בשם הממשלה את הצעת החוק להפיכת אילת וים המלח ל"איי תיירות", במהלך ההצבעה על כך. זאת לאחר שלא הושגו הסכמות בקואליציה לאישור ההצעה.

יו"ר ועדת החוקה יעקב אשר אמר בתגובה למשיכת החוק: "מצער שמשרד הבריאות הולך שבי אחר יועצי תקשורת ומתנהג בכוחנות שלוקחת את אילת כבת ערובה במאבקי אגו שאינם רואים את טובת העיר וענף התיירות. כפי שראש העיר אילת אמר בוועדה, החוק ללא ההסתייגויות שהעברנו בוועדה לא יוכל לסייע לעיר. חבל שמשרד הבריאות מסרב להכיר בסמכות הכנסת לחוקק ומשך את החוק".

על הביקורת אמר אדלשטיין: "חברי כנסת פופוליסטים לקחו את אילת כבת ערובה לגחמות שמסכנות את שלום הציבור. כל אחד נהיה אפדימיולוג ומומחה בריאות מטעם עצמו. הגשתי את הצעת החוק, בשיתוף פעולה ען ראש עיריית אילת, כדי להציל את אילת. אמרתי מראש שלא אאפשר לנצל זאת כדי להביא להפקרות בריאותית. ברגע שהגיע לכנסת העמיסו על זה אזורים נוספים ופעולות מסוכנות אחרות.

אמרתי: בואו נצביע על הצעת החוק הממשלתית. לצערי הפופוליזם ניצח. אחזיר את הצעת החוק בתנאים שלא יסכנו את תושבי אילת ואת תושבי יתר המדינה. הגל הפופוליסטי העכור הזה צריך לעבור מהעולם".

מאוחר יותר שוחח ראש הממשלה בנימין נתניהו עם השר אדלשטיין, השר דודי אמסלם וח"כ אשר. בשיחה סוכם כי מחר ייפגשו במטרה להגיע להבנות, על מנת לסיים את החקיקה של חוק "האיים הירוקים" באילת ובים המלח בהקדם האפשרי.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]