ח"כ יוסי טייב בשומרון: "העלייה מצרפת לשומרון - הצלחה גדולה" - 0404
ח רועי חדי

ח"כ יוסי טייב בשומרון: "העלייה מצרפת לשומרון – הצלחה גדולה"

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אירח אתמול (ראשון) בשומרון את חבר הכנסת יוסי טייב (ש"ס) ויושב ראש השדולה למען העולים דוברי צרפתית בישראל. במהלך הביקור נפגש חברת הכנסת טייב עם העולים החדשים שעלו מצרפת ובחרו לגור בשומרון.

חבר הכנסת טייב שיבח את המועצה ואת הקליטה המיטבית עבור העולים ואמר כי הוא מתפעל מאוד מההתיישבות היהודית בשומרון ומחוזקם של המתיישבים המחזקים את יישוב הארץ: "אני מברך על עלייתם של יהודי צרפת לארץ ישראל והתיישבותם גם ביישובי השומרון, מרגש לראות את התנאים הנאותים לקליטתם בכבוד שמקבלים מהמועצה האזורית שומרון והעומד בראשה מר יוסי דגן. ניכר לראות כי עולי צרפת קרובים לליבו, וכי הוא מסייע בעדם למענם ולמען עתיד היישוב היהודי בשומרון".

ראש המועצה יוסי דגן ציין כי פרוייקט קליטת העולים מצרפת לישראל נמשך זו השנה החמישית והוא קלט אליו כבר למעלה משמונים משפחות שנקלטו כולן בישראל ולא חזרו לצרפת: "זהו מיזם שאני מאוד גאה בו, כל המשפחות ללא יוצאת מן הכלל מאז החל המיזם נקלטו במועצה ואף אחת מהן לא חזרה לצרפת".

דגן אמר כי העולים זוכים בשומרון ל"נחיתה רכה" והם מקבלים סיוע ועזרה בכל התחומים החל מחינוך ועד לימוד השפה העברית דרך עובדי הקליטה של המועצה שמסייעים בידם להרגיש בבית. ראש המועצה הודה לחבר הכנסת ואמר כי הוא נכנס לתפקידו בצורה מרשימה: "חבר הכנסת טייב נרתם בצורה מיוחדת לעזרתם של עולי צרפת יחד עם ח"כ עמית הלוי מהליכוד, המטרה שלנו במועצה היא להגביר את העלייה היהודית מצרפת לישראל בכלל ולשומרון בפרט".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]