שר הדתות: "השגנו תקציב של מיליון וחצי שקלים להנגשת מערת המכפלה - זו בשורה גדולה" - 0404
שר הדתות: 0404

שר הדתות: "השגנו תקציב של מיליון וחצי שקלים להנגשת מערת המכפלה – זו בשורה גדולה"

השר לשירותי דת, הרב יעקב אביטן, אמר היום (שני) בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת כי "השגנו תקציב של מיליון וחצי שקלים עבור פרוייקט הנגשת מערת המכפלה.

השר אביטן: "אני רוצה לבשר לוועדה, כי ב"ה הצלחנו להשיג מקור תקציבי לחלקו של המשרד לשירותי דת בנושא החשוב של הנגשת מערת המכפלה. מדובר בכספים קואליציוניים שהשגנו עבור מבני דת, מהם הורתי להקצות מיליון וחצי שקלים למען פרויקט ההנגשה. זו בשורה חשובה עבור רבים המתקשים כיום לטפס את גרם המדרגות התלול ולהגיע למערה. כמו כן, הנחתי את הצוות המקצועי לזרז את ההליכים לאישור התקציב בממשלה ובחשב הכללי כדי שהפרויקט יצא לדרך במהירות.

את הסיור הראשון שלי כשר לשירותי דת ערכתי ביישוב היהודי בחברון ובמערת המכפלה, כי שם טמונים האבות הקדושים שלנו שהם הבסיס לכולנו. אני שמח שהוועדה הזו מתכנסת ערב פרשת חיי שרה, בה המונים נהגו בכל שנה לשבות במקום הקדוש. נמשיך לפעול למען חיזוק מערת המכפלה ואחיזתנו בעיר האבות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]