רה"מ: "ללא שיפור במדדים לא ניכנס לשלב השלישי של ההקלות" - 0404
רה

רה"מ: "ללא שיפור במדדים לא ניכנס לשלב השלישי של ההקלות"

ראש הממשלה נתניהו, הגיע היום (שני) יחד עם שר הבריאות, יולי אדלשטיין ושרת התחבורה, מירי רגב, לטקס חנוכה מעבדת הקורונה החדשה בנתב"ג.

רה"מ נתניהו: "אני פה עם שר הבריאות ושרת התחבורה בביקור בשדה התעופה בן גוריון. אנחנו כאן עם מערך בדיקות חדיש, עם מעבדה חדישה שנמצאת בשדה, על מנת לאפשר בדיקות מהירות של יוצאים ונכנסים. הדבר הזה יכול לעזור לנו לחזור לשגרת תעופה טובה יותר, מהירה יותר ויעילה יותר.

אני בהחלט מתרשם מהמאמץ הגדול שנעשה פה, ותעשו עוד יותר ועוד יותר. יותר יעיל, יותר מהר, יותר בטוח – כי אנחנו רוצים לאפשר לחבר בחזרה את ישראל לעולם.

מצבנו הכללי לעומת העולם הוא טוב, אנחנו רוצים שיהיה טוב יותר, ואנחנו יודעים שאנחנו צריכים להקפיד על כל הכללים, ואני רואה שאתם עושים את זה כאן, וגם אני אעשה את זה – ככה, לחבוש מסכות תמיד.

אני רוצה להודות גם כן לפרופ' גרוטו ולכל אנשי משרד הבריאות כאן, ואנשי משרד התחבורה, ורשות שדות התעופה. אנחנו הצלחנו להוריד את התחלואה מאחת הרמות הגבוהות בעולם, אם לא הגבוהה בעולם, לאחת הרמות הנמוכות במערב, אם לא הנמוכה שבהן – ואנחנו רוצים להתמיד בזה. הצלחנו לעשות את זה כי עשינו את זה יחד. זה לא היה קל.

עכשיו אנחנו רוצים לצאת. יצאנו מהשלב הראשון אל השלב השני, התחלואה מתחילה לעלות, לכן אנחנו נחליט מחר או מחרתיים לגבי השלב השלישי. אם לא יהיה שיפור במדדים, אנחנו לא נכנס לשלב השלישי. אנחנו נעשה ביחד את הצעדים שיבטיחו שהתחלואה לא תעלה, כי אם התחלואה עולה היא עולה כמו מטוס או טיל שממריא לשמיים. זה הורס את הכלכלה וזה גובה מחיר עצום בחיים ובבריאות של אזרחים. לכן אני מבקש את שיתוף הפעולה שלכם".

השר אדלשטיין: "השאיפה שלנו היא להגיע למצב שהדוגמים כאן לא יספיקו לעשות את העבודה. איך עושים? מפסיקים להיות פראיירים. לא ניתן לאלה שעוברים על ההנחיות לקבוע לנו שהתחלואה תחזור. אנחנו נוהגים בזהירות ויוצאים מהסגר בהדרגה.

לצערי רואים הפרות למיניהן, במגזרים שונים, כמו פתיחות ללא אישור והתקהלויות אסורות. בואו ננהג בצורה רצינית על מנת שנגיע לשדה תעופה מלא, קניונים פתוחים, תרבות, ספורט, חנויות. אפשר לעשות את כל זה רק יחד.

אני מודה לאנשי משרד הבריאות שפעלו כדי שהמעבדה תוכל לעבוד מהר. ומודה במיוחד לאדם שטרח לא מעט, פרופ' גרוטו שציער אותי אתמול עם הודעתו על סיום תפקידו. זאת ההזדמנות לומר תודה רבה על כל מה שעשה למען הבריאות של כולנו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]