קרעי: "מברך על הקמת היישוב בעוטף, במקום שהוא כיפת הברזל של ישראל" - 0404
קרעי:

קרעי: "מברך על הקמת היישוב בעוטף, במקום שהוא כיפת הברזל של ישראל"

חבר הכנסת ד"ר שלמה קרעי בירך לפני זמן קצר (ראשון) את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואת ראש מועצת שדות נגב תמיר עידאן על הקמת היישוב החדש בעוטף.

ח"כ קרעי: "אני מברך את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואת ראש מועצת שדות נגב, ראש המועצה שלי, תמיר עידאן, על הקמת ישוב חדש בארץ ישראל, בעוטף עזה, במקום שהוא כיפת הברזל של מדינת ישראל, ומגן על גבולנו הדרומי מפני הטרור העזתי.

באופן סמלי, הממשלה אישרה את הקמת היישוב בשבוע של פרשת חיי שרה. בפרשתנו, אברהם משלם ארבע מאות שקל כסף כדי לקנות את מערת המכפלה ולרשום אותה בטאבו לבניו אחריו בארץ ישראל, ומעשה אבות סימן לבנים.

על גדולתה של מצוות יישוב ארץ ישראל ניתן ללמוד מדברי חז"ל: "שקולה ישיבת ארץ ישראל כנגד כל מצות שבתורה" (תוספתא, עבודה זרה, ה', ב'). וגם להלכה נפסק בשו"ע: "מותר לקנות בית בארץ ישראל מן הגוי בשבת".

שנזכה להתגשמות חזון הנביאים: "הַרְחִיבִי מְקוֹם אָהֳלֵךְ וִירִיעוֹת מִשְׁכְּנוֹתַיִךְ יַטּוּ אַל תַּחְשֹׂכִי הַאֲרִיכִי מֵיתָרַיִךְ וִיתֵדֹתַיִךְ חַזֵּקִי" (ישעיה נד), בשגשוג ושקט והצלחה רבה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]