על רקע החשש מזיופים בבחירות: חוק המצלמות חוזר לכנסת - 0404
על רקע החשש מזיופים בבחירות: חוק המצלמות חוזר לכנסת יח"צ

על רקע החשש מזיופים בבחירות: חוק המצלמות חוזר לכנסת

על רקע הטענות לזיופים בבחירות בארצות הברית והטענות לזיופים בבחירות האחרונות גם כאן בישראל, הגישו היום (ראשון) חברי הכנסת אריאל קלנר וקטי שטרית מהליכוד את חוק המצלמות. חוק המצלמות עלה לפני הבחירות לכנסת ה-22 אך לא לא זכה לרוב במליאת הכנסת.

על פי הצעת החוק, ימונה "אחראי תיעוד" בכל קלפי ויותקנו מצלמות בקלפיות שיצלמו את כל תהליך ההצבעה והספירה (פרט למאחורי הפרגוד כמובן). כולל המעטפות הכפולות. כמו כן יחוייב פירסום של כל הפרוטוקולים מהקלפיות והנגשתם לכלל הציבור.

ח"כ קטי שטרית: "לאור מה שקורה מעבר לים בבחירות בארה"ב ומהפקת הלקחים מסבבי הבחירות האחרונים בישראל, הנחת מצלמות לאורך כל תהליך הבחירות תחזק את הדמוקרטיה ותמנע את עיוות רצון הבוחר. זיופים ואי סדרים בבחירות מובילים לגניבת דעת הבוחר ולפגיעה בזכות הדמוקרטית הבסיסית לבחור ולהיבחר. שקיפות שתושג באמצעות הצבת המצלמות תנסה למנוע זאת".

ח"כ אריאל קלנר: הלקח מארה"ב: מלחמת חורמה בזיופים. זיופים בבחירות ואפילו אפשרות לזיופים יכולים למוטט את האמון הציבורי בדמוקרטיה. מכאן קצרה הדרך לאנרכיה. אני עוקב בדאגה אחרי ההתרחשויות בארה"ב ואני מזכיר שאי סדרים היו גם אצלנו. ככה אי אפשר להמשיך.

שקיפות מלאה גם תמנע זיופים וגם תמנע חשד לזיופים. זה צו השעה".

 

 

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]