העלאת שכר החכ"ים | הצעת החוק לתיקון החישוב הבעייתי של השכר הממוצע במשק והדמגוגיה של כחול לבן - 0404
העלאת שכר החכ נועם ריבקין, פלאש 90

העלאת שכר החכ"ים | הצעת החוק לתיקון החישוב הבעייתי של השכר הממוצע במשק והדמגוגיה של כחול לבן

שכר כלל הבכירים במגזר הציבורי, בהם חברי הכנסת, מחושב בהתאם לשכר הממוצע במשק. באופן מעוות דווקא כשמספר המובטלים גדל – השכר הממוצע במשק עולה וכך גם שכר הבכירים. הדבר נובע מהעובדה שרוב חותמי האבטלה הם בעלי משכורות נמוכות וכאשר הם יוצאים ממאגר העובדים הם מפסיקים (לפי החוק הנוכחי) להיות חלק מהשכר הממוצע וכך נוצר מצב שככל שמספר המובטלים עולה כך גם עולה השכר השכר הממוצע במשק ושכר הח"כים והבכירים בהתאם.

כבר לפני מספר חודשים הגיש ח"כ שלמה קרעי מהליכוד הצעת חוק שתתקן עוול זה בחוק ותכלול בשכר הממוצע את שכר המובטלים, אלא שמטעמים פוליטיים הצעת החוק לא קודמה עד כה ובקרוב צפוי לעלות שוב שכר הבכירים במשק באלפי שקלים.

סיעת כחול לבן, שעיכבה עד כה את הצעת החוק של קרעי שהייתה אמורה למנוע את העליה בשכר הבכירים, הודיעה הבוקר (ראשון), לאחר לחץ מצד סיעת יש עתיד וביקורת ציבורית צפויה, כי לאור העלייה המתוכננת בשכר חברי הכנסת, תקדם הסיעה הצעת חוק להקפאת שכר חברי הכנסת על ידי ביטול העדכון הצפוי. ההצעת כחול לבן צפויה לעלות מחר (שני) לדיון בוועדת הכנסת לצורך הכנה לקריאה ראשונה.

ח"כ שלמה קרעי מהליכוד, תקף את החוק החדש של כחול לבן, שלא כולל את שכר השופטים ובכירים נוספים במשק, ומסר כי מדובר ב"אחיזת עיניים".

ח"כ קרעי: "כבר לפני מספר חודשים יזמתי הצעת חוק שקובעת כי השכר הממוצע במשק לצורך עדכון שכר בכירי המגזר הציבורי, יכלול את שכר המובטלים, כך שתבוטל עליית השכר הצפויה ואף תהפוך לירידת שכר של כ-5%, לח"כים, לשופטים, למקבלי פנסיות תקציביות גבוהות ועוד. כאלף נושאי משרה בכירים במגזר הציבורי.

הצעת החוק שמובאת מחר לוועדת הכנסת מדברת על הקפאה זמנית בלבד ושל שכר הח"כים בלבד. מדובר באחיזת עיניים של כחול לבן, שחוששת לגעת בשכר של בכירים אחרים במגזר הציבורי, בשעה כלכלית קשה זו. כך למשל, עדכון שכר שופטי העליון לא מטופל בהצעת החוק הזו וצפוי לעלות בלמעלה מעשרת אלפים שקלים לחודש לכל אחד ואחת מהם.

אאבק, יחד עם כל סיעות הבית שחתומות על הצעת החוק שלי, שכל בכירי המגזר הציבורי יחד איתנו ישאו בעול עם הציבור, עם או בלי תמיכת כחול לבן".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]