ח"כ קלנר: "הלקח מארה"ב - מלחמת חורמה בזיופים" - 0404
ח שרון גבאי

ח"כ קלנר: "הלקח מארה"ב – מלחמת חורמה בזיופים"

חבר הכנסת אריאל קלנר הגיב הערב (מוצ"ש) לפרסומים על ניצחונו של המועמד הדמוקרטי ג'ו ביידן במירוץ לנשיאות ארה"ב. על רקע החשד לזיוף קולות, קלנר הבטיח להילחם בזיופים בבחירות בישראל, באמצעות הצעת חוק שיגיש מחר.

ח"כ קלנר: "הלקח מארה"ב – מלחמת חורמה בזיופים. מה שקורה בארה"ב צריך להדאיג אותנו מאוד. זה מסוג הדברים שממוטטים מדינות. מזכיר שגם אצלנו היו אי סדרים רבים במערכת הבחירות האחרונה. עד עכשיו מסרב בג"ץ למסור לידי הליכוד את הפרוטוקולים של ספירת הקולות.

ככה אי אפשר להמשיך. זיופים בבחירות ואפילו אפשרות לזיופים יכולים למוטט את האמון הציבורי בדמוקרטיה. מכאן קצרה הדרך לאנרכיה.

אני עוקב בדאגה אחרי ההתרחשויות בארה"ב וחושש שזה עלול לקרות גם אצלנו. מחר אניח יחד עם ח"כ קטי שיטרית הצעת חוק שתדרוש:
1. מצלמות בקלפיות שיצלמו את כל תהליך ההצבעה והספירה (פרט למאחורי הפרגוד כמובן). כולל המעטפות הכפולות שהן פירצה שקוראת לגנב.
2. פירסום של כל הפרוטוקולים והנגשתם לכלל הציבור.

שקיפות מלאה גם תמנע זיופים וגם תמנע חשד לזיופים. זה צו השעה. לא צריכה להיות כאן מחלוקת פוליטית. כל מי שבעד דמוקרטיה צריך לתמוך בהצעה זו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]