ביידן: "אהיה נשיא לכל האמריקנים" | טראמפ: "הבחירות רחוקות מסיום" - 0404
ביידן: גילי יערי, פלאש 90

ביידן: "אהיה נשיא לכל האמריקנים" | טראמפ: "הבחירות רחוקות מסיום"

רשתות תקשורת אמריקניות ובראשן CNN הודיעו לפני זמן קצר (מוצ"ש) כי המועמד הדמוקרטי ג'ו ביידן נבחר לנשיאות ארה"ב, עקב ניצחונו בפנסילבניה תוך חציית רף 270 האלקטורים הדרושים לניצחון בבחירות.

עם זאת, בית המשפט העליון צפוי לבחון בקרוב את עמדת מחנה דונלד טראמפ כי יש לפסול המוני קולות שהגיעו אחרי יום הבחירות – כולל קולות של נפטרים שלא ברור כיצד נספרו מלכתחילה. ברשת FOX NEWS אף דיווחו על מקרה של ספירת קול בדטרויט של אדם הנולד בשנת 1823.

מקמפיין טראמפ נמסר בתגובה להודעת הרשתות: "החל מיום שני נתחיל בשורה של תביעות משפטיות כדי להבטיח שחוקי הבחירות אכן מולאו ושאכן יוכרז על הזוכה החוקי – הבחירות האלה רחוקות מסיום".

ביידן צייץ מיד לאחר מכן בחשבונו בטוויטר: "אמריקה, אני מכבד את בחירתך בי להנהיג את ארצנו הגדולה. העבודה שלפנינו תהיה קשה, אבל אני מבטיח: אהיה נשיא לכל האמריקנים – בין אם הצבעתם עבורי ובין אם לא. אשמור על האמון שהענקתם לי".

במחנה השמאל-ערבים בארץ כבר הביעו קולות שמחה רבים. ראש האופוזיציה, יאיר לפיד אמר: "ברכות לנשיא הנבחר, ידידי ג'ו ביידן ולסגנית הנשיא הנבחר, קמלה האריס. מערכת היחסים בין ישראל – ארה"ב מבוססת על ערכים ואינטרסים משותפים שאני בטוח שיהיו בלב העשייה שלכם. אני מצפה לעבוד עם הממשל החדש ועם חברי שתי המפלגות בקונגרס בכדי להעמיק ולחזק את היחסים המיוחדים בין ישראל לארצות הברית. איחולי הצלחה מכל הלב".

יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה הוסיף: "ההפסד של טראמפ הוא צעד חשוב במאבק מול ימין פופוליסטי ששולט גם על הונגריה, ברזיל, הודו, וישראל אבל אנחנו עוד רחוקים מהיעד הסופי. המאבק לצד פרוגרסיביים בכל העולם ממשיך גם מחר. כמו בישראל, הבעיה בארה"ב היא לא רק פרסונלית. הפתרון לגל הרודני בכל העולם הוא עתיד דמוקרטי במקום נוסטלגיה לעבר שלא היה בו צדק".

ח"כ היבא יזבק כתבה: "נראה שעידן טראמפ הסתיים וטוב שכך! המדיניות ההרסנית שהוביל באזור באמצעות תכנית המאה, הצהרות הסיפוח והלגיטימציה המתמשכת לכיבוש ולדיכוי העם ה"פלסטיני" הן רק חלק מהנזק העצום שעשה במשך כהונתו. כולי תקווה כי תוצאות הבחירות יובילו למדיניות גלובאלית צודקת יותר וגזענית פחות".

יו"ר מרצ ניצן הורוביץ: "מברך את הנשיא הנבחר ג'ו ביידן ואת סגניתו קמלה האריס, על נצחון מרשים ומעורר תקווה לעולם כולו. אחרי ארבע שנים של רוח רעה, שקרים ובריונות הגיע הזמן למנהיגות ישרה והגונה בוושינגטון. אני קורא לצוות המזרח התיכון של הנשיא הנבחר ביידן לחדש את המאמץ לקידום תהליך השלום בין ישראל לבין ה"פלסטינים", שהוא אינטרס ישראלי מובהק".

שר המשפטים אבי ניסנקורן: "‏ברכות לנשיא הנבחר של ארה"ב ג'ו ביידן! ברכות לקמלה האריס, האשה הראשונה שתכהן כסגנית הנשיא וברכות לעם האמריקאי על ההליך הדמוקרטי הראוי. אני בטוח שהקשר ההדוק והחזק בין ארה"ב לישראל ישמר ויתחזק תחת ממשל ביידן".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]