טקס סיום קורס קצינים קרביים נערך במצפה רמון. סגן הרמטכ"ל: "לא נוכל לממש את ייעודנו ללא כוח יבשתי איכותי, חזק ועוצמתי" - 0404
טקס סיום קורס קצינים קרביים נערך במצפה רמון. סגן הרמטכ דובר צה"ל

טקס סיום קורס קצינים קרביים נערך במצפה רמון. סגן הרמטכ"ל: "לא נוכל לממש את ייעודנו ללא כוח יבשתי איכותי, חזק ועוצמתי"

טקס סיום קורס קצינים קרביים אחוד מחזור 58 התקיים היום (חמישי) בבית הספר לקצינים במצפה רמון. הטקס נערך במעמד סגן ראש המטה הכללי, אלוף אייל זמיר, מפקד זרוע היבשה, אלוף יואל סטריק, מפקד פיקוד ההכשרות והאימונים, אלוף מוטי ברוך, מפקד בית הספר לקצינים, אלוף-משנה גיא לוי, וקציני החיל הראשיים. בהתאם להנחיות משרד הבריאות וחיל הרפואה, הטקס שודר בפלטפורמות הדיגיטליות של צה״ל למשפחות וחברי הצוערים.
 
לצוערים הוענקו דרגות הקצונה סגן וסגן משנה, ודרגותיהם של הקצינים המצטיינים נחשפו על ידי סגן הרמטכ"ל, אלוף אייל זמיר. הבוגרים עתידים להשתלב בתפקידי הקצונה ביחידות הקרביות של צבא היבשה.
 
סגן ראש המטה הכללי, אלוף אייל זמיר: "בוגרים יקרים, מהיום מוטלת עליכם משימת הפיקוד המורכבת. אנו סומכים על הכישורים שלכם ועל ההכשרה שעברתם ובטוחים שתצטיינו בכך, כעת אתם קצינים. להיות קצין משמעויות רבות, להיות קצין אתם נדרשים למקצועיות, להיות קצין זה להוביל מלפנים, להיות קצין זה להתנהל באופן ממלכתי.

להיות קצין זה להשתמש בכוח הרב שניתן לך בתבונה ולמען המשימה בלבד. ובכלל כך חוק השיפוט הצבאי- חובה עליכם להקפיד על המשמעת הצבאית בד בבד עם הקפדה על כבודם ורגשותיהם של חיילותינו וחיילינו. היו קשובים לחיילכם, דברו איתם בגובה העיניים, היו מידתיים, היו שקולים, מעטו ככל הניתן בשימוש בכליאה, זהו אמצעי קיצוני לעבירות משמעת קיצוניות, אלימות ועבריינות. אתם יוצאים לתפקידכם החדש בתקופה מורכבת, אשר מחייבת אתכם להישאר ערניים שבעתיים – בידיכם מוטלות כעת גם בריאות וכשירות היחידה.

אני סומך עליכם שתובילו את פקודיכם בשדה הקרב. לא נוכל לממש את ייעודנו ללא כוח יבשתי איכותי, חזק ועוצמתי. אתם חוזרים כמפקדים – למערך התמרון היבשתי המועשר ביכולות אש, אוויר, ומודיעין והמורכב מכוחות שריון, חיל רגלים ותותחנים, הנדסה ואיסוף קרבי, מערך הגנת הגבולות, כוחות קומנדו ויחידות מיוחדות. כלל הכוחות בשדה הקרב פועלים באופן משולב ומתואם למען המטרה המשותפת – ניצחון".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]