בג"ץ דחה בקשת אלוביץ' לחייב את היועמ"ש לחקור את ההדלפות בתיק 4,000 - 0404
בג לע"מ

בג"ץ דחה בקשת אלוביץ' לחייב את היועמ"ש לחקור את ההדלפות בתיק 4,000

בית המשפט העליון דחה היום (חמישי) את בקשתו של שאול אלוביץ לחייב את היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, לחקור את ההדלפות בתיק 4,000. השופטים הסבירו כי ישנם מאד אנשים שבאו במגע עם ההקלטות ועל כן לא ניתן יהיה להגיע לחקר האמת.

נשיאת העליון, אסתר חיות: "מבלי לגרוע כהוא זה מהחשיבות שאנו מייחסים לנקיטת פעולות המיועדות למיגור תופעה של הדלפות בידי עובדי ציבור, לעת הזו אין מקום להתערב בהחלטתו של היועץ המשפטי לממשלה שלא לפתוח בחקירה פלילית בנושא. זאת מן בשל העובדה שתוכן ההקלטות אינו סודי, הן מהוות חלק מחומר הראיות בהליך הפלילי, תמליליהן נמסרו לעותרים, וחלקן אף צוטט בנספח לכתב האישום שניתן לו פומבי. כמו כן, חזקה על העותרים שבמסגרת חקירתו הנגדית של ישועה הם יעמתו אותו עם הסוגיות המועלות בעתירה, וככל שלאחר מתן העדות יסברו כי נוספה תשתית ראייתית המצדיקה לשקול מחדש את האפשרות של פתיחה בחקירה פלילית נגדו, טענותיהם שמורות להם".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]