מנדלבליט לוועדת חוץ וביטחון: מניעת שידור הסרט ג'נין ג'נין בישראל סותרת את פסיקת בג"ץ - 0404
מנדלבליט לוועדת חוץ וביטחון: מניעת שידור הסרט ג'נין ג'נין בישראל סותרת את פסיקת בג אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

מנדלבליט לוועדת חוץ וביטחון: מניעת שידור הסרט ג'נין ג'נין בישראל סותרת את פסיקת בג"ץ

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הבהיר במכתב ששלח ליו"ר ועדת חוץ וביטחון, ח"כ צבי האוזר, כי מניעת שידור הסרט ג'נין ג'נין בישראל סותרת את פסיקת בג"ץ המתירה לשדרו.

מדובר בסרט מלא תעמולה ושקרים נגד חיילינו, שהציג את לוחמינו כרוצחים. נגד יוצר הסרט הוגשו תביעות לשון הרע ובקשות לאסור את שידור הסרט בישראל. 

מכתבו של היועץ המשפטי לממשלה נשלח בעקבות דיון שקיימה הוועדה שבמוקדו תביעת לשון הרע שהגיש סא"ל במיל' ניסים מגנאג'י, נגד מוחמד בכרי, יוצר הסרט "ג'נין, ג'נין".
 
בתום הדיון החליטה הוועדה פה-אחד, בין היתר, כי "עמדת הוועדה היא כי סרט תעמולה זה אינו ראוי להקרנה וכי יש לאסור את הקרנת הסרט בישראל והפצתו".
 
מנדלבליט הדגיש במכתבו, כי הוא רואה חשיבות גדולה בהליך המשפטי בעניינו של קצין צה"ל, סא"ל (במיל'), ניסים מגנאג'י, ולא בכדי התייצב אליו והביע עמדה מטעמו. אולם, לדבריו: "אין בכך כדי לאיין את הצורך לכבד את הכרעת הערכאה השיפוטית הרלוונטית, ובמקרה זה הכרעת בג"ץ, שלא לאסור על הקרנת הסרט. כידוע, גם שלוש בקשות לדיון נוסף בפסק הדין – בין היתר מטעם המדינה – נדחו ובכך נותרה למעשה על כנה ההחלטה המתירה את הקרנת הסרט.
 
בכל הכבוד, דומה כי בקריאה זו של ועדת החוץ והביטחון יש כדי בסתירה להכרעות ברורות וסופיות של בית המשפט העליון, אשר נדרש לסוגיה והכריע בה".
 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]