מה טראמפ צריך כדי להישאר נשיא ארצות הברית | כל הפרטים - 0404
מה טראמפ צריך כדי להישאר נשיא ארצות הברית | כל הפרטים הבית הלבן

מה טראמפ צריך כדי להישאר נשיא ארצות הברית | כל הפרטים

המדינות שטרם הוכרעה בהן ההתמודדות על נשיאות ארצות הברית ואליהן עיני כל האמריקאים נשואות הן ג'ורג'יה, פנסילבניה, צפון קרוליינה ובעיקר נבאדה. 

כדי להישאר נשיא על טראמפ לנצח בכל ארבעת המדינות הללו או להפתיע ולנצח באריזונה ואז יוכל להפסיד בנבאדה ועדיין להישאר נשיא. 

הנשיא טרמאפ קרוב לניצחון דחוק בג'ורג'יה ומוביל בפנסילבניה (ב-200 אלף קולות) ובצפון קרוליינה (ב-75 אלף קולות). ניצחון בשלושת המדינות הללות יביא את הנשיא מ-214 האלקטורים שלו ל-265 אלקטורים.

אך המדינה שבאמת תכריע את הקרב על הנשיאות היא נבדה, שם ביידן נהנה מיתרון קל אך יציב של כ-8,000 קולות לאחר ספירה של כמעט 80% מקולות הבוחרים. בקרב המפלגה הרפובליקנית עדיין מאמין כי ישנו סיכוי לנצח במדינת אריזונה. תרחיש כזה עשוי להוביל לניצחון של טראמפ גם במקרה שיפסיד במדינת נבאדה. 

אם סופרים את מדינת אריזונה כמדינה כחולה, לביידן יש כעת 264 אלקטורים וזכיה בנבאדה תקנה לו את הנשיאות

מטה טראמפ הגיש עתירות בג׳ורג׳יה, מישיגן ופנסילבניה לאחר שעלו חשדות לזיופים ואי סדירויות בבחירות במדינות אלו. עתירות אלו מגבירות את הסיכויים כי לא תתקבל הכרעה סופית על זהות הנשיא הבא בימים ואולי אף בשבועות הקרובים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]