השגריר ארדן: "כל הצבעה בעד החלטות הזויות - צעד נוסף להפיכת האו"ם ללא רלוונטי" - 0404
השגריר ארדן: פלאש 90

השגריר ארדן: "כל הצבעה בעד החלטות הזויות – צעד נוסף להפיכת האו"ם ללא רלוונטי"

שגריר ישראל באו"ם גלעד ארדן, תקף את חברות האו"ם, שתמכו בשורת החלטות אנטי-ישראליות בנימוק כי בהצבעתן שנה אחר שנה, הן לא משנות דבר מלבד הנצחת הסכסוך.

הדברים נאמרו במסגרת הדיון בוועדה הרביעית של האו"ם בו עלו להצבעה מספר החלטות שעולות מדי שנה בנוגע לאונר"א ואחרות העוסקות בהפרת זכויות אדם שמבצעת ישראל, לטענת מגישי ההחלטות. מאחורי 'חבילת ההחלטות' עומדים הפלסטינים ומדינות כגון קובה, אינדונזיה ועוד.

"במקום לשכנע את הפלסטינים לבחור בדרך של משא ומתן ושלום, ההחלטות האלו רק מעודדות אותם להקשיח את עמדותיהם. כל קול בעד ההחלטות הוא צעד אל עבר הפיכת האו"ם לגוף לא רלוונטי", אמר השגריר. ארדן תקף את התמיכה של חברות האו"ם בהחלטה שנוגעת לאונר"א ואמר כי, "אחת הסיבות המרכזיות לכישלון האו"ם בפתרון הסכסוך היא התמיכה שלו באונר"א". 

"במקום לעבוד כמו סוכנות הפליטים של האו"ם כדי לשלב את הפליטים בארצות מושבם, אונר"א מנפחת את מספרי ה'פליטים' ומכירה באופן אוטומטי בכל צאצא פלסטיני כפליט, גם בכאלה שכבר הפכו לתושבי קבע במדינות אחרות", הוסיף ארדן. בהמשך התייחס השגריר גם להחלטה המתמקדת במקומות הקדושים שמתעלמת מהקשר של העם היהודי להר הבית ואמר כי "הניסיון החצוף לשכתב את ההיסטוריה לא ישנה את העובדה כי הקשר בין העם היהודי לירושלים הוא בן אלפי שנים".

"בתור השר לביטחון פנים, פעלתי כדי שבני כל הדתות יוכלו לבקר במקומות הקדושים בירושלים", אמר ארדן. "בתקופת כהונתי, מספר היהודים שביקרו בהר הבית הוכפל פי שלושה. שום החלטה שעברה כאן לא תעצור את זה ושום החלטה שתחליטו לא תשנה את הקשר של העם היהודי למקום הקדוש לו ביותר – להר הבית", הוסיף.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]