קבינט הקורונה אישר: תלמידים עולים חדשים יוחרגו לטובת לימודי עברית וצמצום פערים לימודיים - 0404
קבינט הקורונה אישר: תלמידים עולים חדשים יוחרגו לטובת לימודי עברית וצמצום פערים לימודיים neatoday

קבינט הקורונה אישר: תלמידים עולים חדשים יוחרגו לטובת לימודי עברית וצמצום פערים לימודיים

קבינט הקורונה אישר הערב (רביעי) את בקשת שר החינוך, יואב גלנט, ושרת העלייה והקליטה, פנינה תמנו שטה, להחריג תלמידים עולים חדשים מהמגבלות הקיימות על מוסדות החינוך.

בשל מצב הקורונה, אלפי תלמידים עולים שעלו לאחרונה אינם מצליחים להשתלב בתוכניות הלמידה מרחוק בשל החסמים השפתיים ואי הכרת השפה העברית. בעקבות פנייתם של שרת העלייה והקליטה תמנו שטה ושר החינוך גלנט הוכרע להחריגם ולאפשר פעילות בקפסולות לתלמידים עולים, זאת בכדי להאיץ את השתלבותם גם בתקופת המשבר במערכי החינוך שניתנים לתלמידי ישראל.

שר החינוך, יואב גלנט: ״עוצמתה של ישראל וחוסנה של החברה הישראלית נשענים במידה רבה על היותנו מדינה קולטת עלייה מאז ומתמיד. העובדה שכמעט כל אזרח ישראלי הוא צאצא של עולה או עולה בעצמו היא המעצבת את פניה המגוונות של החברה בישראל – פסיפס ייחודי של עולים ועולות מכל רחבי תבל. אני שמח שקבינט הקרונה החליט להחריג את לימודיהם של התלמידים העולים, כדי שאלו יוכלו לשמר את הרצף החינוכי והחברתי שכה חשוב עבורם. משרד החינוך ימשיך לפעול למען חינוך התלמידים העולים ולסייע בקליטתם".

שרת העלייה והקליטה פנינה תמנו שטה: "אסור שאף ילד או ילדה יוותרו מאחור. יש חשיבות גדולה בסיוע המיידי שצריך לתת לתלמידים עולים ובלימת פערים חברתיים ולימודיים שנוצרים כתוצאה מהריחוק החברתי שנגזר עליהם, בין היתר בדידות גדולה שהם חשים מהמעבר למדינה חדשה. מדובר על כ- 8,500 תלמידים עולים הרשומים במערכת החינוך ושעלו בשלוש השנים האחרונות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]