שר החינוך: בגרויות החורף יידחו בחודש בשל הסגר | כל הפרטים - 0404
שר החינוך: בגרויות החורף יידחו בחודש בשל הסגר | כל הפרטים אבשלום שושני, פלאש 90

שר החינוך: בגרויות החורף יידחו בחודש בשל הסגר | כל הפרטים

על רקע התמשכות מגפת הקורונה והלמידה מרחוק של תלמידי החטיבה העליונה במהלך הסגר, החליט שר החינוך, יואב גלנט, על שורה של שינויים בלוח המבחנים של מועד חורף תשפ"א וקיץ תשפ"א.

השינויים נעשו בשיתוף מנכ"ל המשרד, עמית אדרי, מנהלי המחוזות, ארגון המורים, מנהלי בתי ספר, מורים, תלמידים והורים. 

במסגרת ההתאמות הוגדרו שני עקרונות חשובים: גמישות ובחירה רחבה למנהלי בתי הספר. לאור זאת, הוחלט לדחות את מועד החורף בחודש אחד, וכן להרחיב את מועדי ההבחנות של מועד זה. 

כאמור, ההחלטה על ההבחנות תעמוד כבחירה על מנת לאפשר לתלמידים להתכונן באופן מיטבי. בעניין זה יצויין כי, תכנון שנת הלימודים לא ישתנה. בתי הספר ימשיכו להתנהל בהתאם למתווה ההיבחנות, כפי שפורסם בראשית השנה, הכולל את ההנחיות לדיווח ציונים בית ספריים המהווים חלופה להיבחנות החיצונית, וכן את מיקוד הלמידה שבהלימה אליו יחוברו הבחינות.

מועדי ההבחנות החדשים:

– מועד חורף ידחה בחודש ויחל בתאריך ה- 1.2.2021 ויימשך עד ל- 9.3.2021. מועד זה יכלול ארבעה ימי היבחנות מיוחדים לתלמידים שהיו בתחלואה או שהו בבידוד.

-מועד חורף נוסף יחל בתאריך ה- 19.4.2021 ויימשך עד לתאריך ה- 6.5.2021. הוא יכלול בסך הכל 5 ימי היבחנות מרוכזים לכלל השאלונים המתקיימים במועד חורף. מועד זה לא יכלול בסופו ימי היבחנות מיוחדים לתלמידים שהיו בתחלואה או שהו בבידוד.

-מועד קיץ יידחה והוא יחל ב- 19.5.2021. מועד זה יכלול בסופו ימי היבחנות מיוחדים לתלמידים שהיו בתחלואה או שהו בבידוד. לוח בחינות מעודכן יפורסם בהמשך באתר אגף הבחינות. 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]