גנץ הנחה את ניסנקורן להאיץ את הליך מינוי פרקליט המדינה - 0404
גנץ הנחה את ניסנקורן להאיץ את הליך מינוי פרקליט המדינה נועם ריבקין, פלאש 90

גנץ הנחה את ניסנקורן להאיץ את הליך מינוי פרקליט המדינה

היועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט שלח הבוקר (שלישי) מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו ולראש הממשלה החליפי בני גנץ, בעניין חשיבות איוש משרות בכירות בשירות המדינה בדרך קבע.

בפנייתו כתב מנדלבליט כי "אין הצדקה עניינית לעיכוב במינוי הבכירים בשירות הציבורי" והוסיף כי יתקשה להגן על המדינה בעניין זה בבג"ץ.

בתגובה לחוות הדעת של היועמ"ש, גנץ הנחה את שר המשפטים אבי ניסנקורן להאיץ את הליך מינוי פרקליט המדינה במסגרת ועדת האיתור ולהביא אותו בהקדם לאישור הממשלה.

גנץ קרא גם לשר לביטחון הפנים אמיר אוחנה למנות בהקדם מפכ"ל למשטרה, ולקדם את כל המינויים התקועים הבכירים בשירות המדינה: "המדינה זקוקה כעת ליציבות ולתפקוד מלא. אסור לעכב מינויים באופן שיפגע במתן המענה לאזרחי ישראל".

חה"כ ד"ר שלמה קרעי הגיב על חוו"ד היועמ"ש והנחיית גנץ: "חוות דעת שהוזמנה בתיאום מוחלט כנראה. שוק אתרוגים. לא נאפשר לשחיתות של כנופיית שלטון החוק להמשיך לבצר את עצמה.

יועמ"ש נסחט שממנה את זה שיסלול את דרכו לבית המשפט העליון – לא בבית ספרנו. בכל מקרה, זה חייב להיות מאבק איתנים שלנו מולם. נשמור על הדמוקרטיה. בלי בג"ץ ובלי בצלם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]