מגפת הקורונה באירופה | משלחת סיוע מטעם משרד הבריאות תצא לצ'כיה לסייע בהתמודדות עם הנגיף - 0404
מגפת הקורונה באירופה | משלחת סיוע מטעם משרד הבריאות תצא לצ'כיה לסייע בהתמודדות עם הנגיף שלמה מור, 0404

מגפת הקורונה באירופה | משלחת סיוע מטעם משרד הבריאות תצא לצ'כיה לסייע בהתמודדות עם הנגיף

שר הבריאות יולי אדלשטיין, הודיע הבוקר (שלישי) על החלטתו להוציא משלחת סיוע מטעם משרד הבריאות לצ'כיה, בכדי לסייע בהתמודדות של העיר ברנו עם מגפת הקורונה. זאת נוכח פניה מצד צ'כיה וארגון הבריאות העולמי, ולאחר התייעצות עם מנכ"ל משרדו פרופ' חזי לוי.

בראש המשלחת, שתמנה שמונה אנשים, יעמוד אל"מ (מיל') ד"ר רם שגיא, מנהל אגף בחטיבת בתי החולים במשרד הבריאות, ובעבר שימש כסגן קצין רפואה ראשי. אל ד"ר שגיא יצטרפו רופאים מבתי החולים שיבא, הדסה, שערי צדק ובני ציון, וכן פראמדיקים ממד"א. המשלחת תצא לצ'כיה ביום חמישי הקרוב. תשהה שם שבוע. עם חזרתם, חברי המשלחת ייכנסו לבידוד בן עשרה ימים, בהתאם לנוהל של עובדי מערכת בריאות נחוצים.

השר אדלשטיין: "למדינת ישראל יש הרבה מה לתרום למדינות העולם בנושא הקורונה והחירום ונעשה זאת גם בצ'כיה וגם במקומות אחרים, ככל שיידרש. הדבר מתאפשר נוכח הירידה במספר המאושפזים לאחר הסגר. הרבה מדינות נוספות באירופה נכנסות בימים אלו לסגר שני ואני מבקש להפיק את הלקחים על עצמנו כדי שאנחנו נצא בצורה בטוחה מהסגר ולא נחזור לסגר שלישי".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com