ללא מינויים במערכת אכיפת החוק: היועמ"ש פרסם את הסדר ניגוד העניינים של רה"מ נתניהו - 0404
ללא מינויים במערכת אכיפת החוק: היועמ לע"מ

ללא מינויים במערכת אכיפת החוק: היועמ"ש פרסם את הסדר ניגוד העניינים של רה"מ נתניהו

היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, העביר הערב (שני) לראש הממשלה, בנימין נתניהו, את חוות דעתו למניעת ניגוד עניינים, על רקע ההליך הפלילי המתנהל נגדו בבית המשפט המחוזי בירושלים.

בהתאם ל"כללי ועדת אשר", בכל מקרה בו מתעורר חשש לניגוד עניינים, על ראש הממשלה לפעול בהתאם לחוות דעת היועמ"ש. היועץ מפרט בחוות דעתו את הנושאים והסוגיות שעל ראש הממשלה להימנע מלעסוק בהם, את היקף חובת ההימנעות ואת הצורך להעביר כבר כעת את הסמכות לעסוק בעניינים אלה לשר אחר.

המקרים המעוררים חשש לניגוד עניינים נוגעים להחלטות הקשורות למערכת אכיפת החוק, למערכת בתי המשפט, לעדים או לנאשמים אחרים במשפט, לעיסוקים מסויימים בתחום הפעילות של משרד התקשורת, וכן להליכים ממשלתיים העוסקים בחקיקה בעלת השפעה על ההליך הפלילי בעניינו.

הנימוקים לחוות דעתו של היועץ המשפטי לממשלה מפורטים בהרחבה בחוות דעתה של המשנה ליועץ (ציבורי-מינהלי), דינה זילבר, שצורפה לחוות הדעת של היועץ.

במשרד המשפטים מדגישים כי "מדובר בחוות דעת העוסקת רק בהיבטי ניגוד העניינים הנוגעים לכתב האישום שהוגש בעניינו של מר נתניהו. לצד חוות דעת זו, יגובש הסדר ניגוד עניינים כללי, על בסיס שאלון ניגוד העניינים המועבר אל כלל חברי הממשלה, כמקובל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]